Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Leírtam a füzetbe németből 5...

Leírtam a füzetbe németből 5 oldalnyi szót. (főnevek, melléknevek, igék, pár kifejezés) Hogyan tudnám jól megtanulni őket, hogy beszédben is eszembe jussanak MINDIG?

Figyelt kérdés

2013. aug. 12. 17:18
 1/5 A kérdező kommentje:

Mert most neki állhatok beseggelni, de attól még nem fognak eszembe jutni.

Van ennek valami tuti 100%-os módszere, hogy meg lehessen őket jegyezni, és élesben (beszédben) is eszembe jussanak?

2013. aug. 12. 17:21
 2/5 A kérdező kommentje:
Viszonylag jó a nyelvérzékem, és B2-es nyelvvizsgám van németből.
2013. aug. 12. 17:24
 3/5 A kérdező kommentje:
(melléknévből, igéből, és kifejezésből van a legtöbb, szóval nem a névelő tanulás a probléma)
2013. aug. 12. 17:26
 4/5 anonim ***** válasza:
színkódold őket. találj ki hozzájuk vmi olyat amiről tuti eszedbe jut, írj le pár szót a barátaidnak chaten és mondd el nekik mit jelent, mondd el szóban, foglald mondatokba, próbáld használni és akkor talán nem felejted el. Mi ezeket szoktuk :)rakj hozzá képeket
2013. aug. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
"Rossz" hírem van, csak úgy fogsz tudni 100%-os magabiztossággal emlékezni a szavakra, ha azokat rendszeresen, élőszóban gyakorlod (magyarán németül beszélsz). Én 10 éves koromig éltem Németországban, hazatértem után pedig tovább tanultam a nyelvet, a mai napig kizárólag német TV-t nézek, mégis pusztul a szókincsem (legalábbis abban az értelemben, h ha néhanapján találok anyanyelvi németet, akivel beszélgetni tudok, már nem minden szó jut csak úgy csípőből eszembe).
2013. aug. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!