Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a segítőkész ellentéte?

Mi a segítőkész ellentéte?

Figyelt kérdés
2013. szept. 5. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet egy szóval kifejezni. Általában csak annyit mondunk, hogy nem segítőkész.

(Hasonló kifejezés a rest, de ez nem csak a segítőkészség hiányára utal, annál átfogóbb.)

2013. szept. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én sem tudtam rá mást szót, ezért kérdeztem, de az angolházim az, hogy a helpful ellentét leírjam.
2013. szept. 5. 18:18
 3/6 yuda ***** válasza:
önző, rosszindulatú, szűkkeblű, rosszindulatú, modortalan, keményszívű, kegyetlen, embergyűlölő, udvariatlan...
2013. szept. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Unhelpful=nem segítőkész
2013. szept. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tudtommal angolul sincs ellentéte, mert a helpless jelentése gyámoltalan, tehetetlen. Én beírnám azt, hogy unwilling to help (segíteni nem akaró), esetleg not helping...
2013. szept. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 sándorjános ***** válasza:

Az utolsó jól mondja, ha valaminek az ellentétét keresed az angolban, akkor ártalában UN- előtagot használnak.

Pl:

Hihető: Beliveable

Hihetetlen: Unbeliveable

Alkalmas: Able

Alkalmatlan: Unable


Ha magyarul kéne megfogalmazni az ellentétét, akkor talán a közönyös volna az, hiszen az nem, hogy nem segít, de viszonylagos cinizmussal szemléli más emberek problémáit, de még mindíg nem hátráltatja azt az előrehaladásban.

Ez esetben lenne hiteles ellentéte, ha hátráltatná benne, talán a rosszakaró, rosszindulatú lenne rá a megfelelő szó, vagy ahogy feljebb írták a "rest", de ezek mind vagy negatívumukban, vagy passzívságukban nem felelnek meg, mint a segítőkész ellentéte.

2013. szept. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!