Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen nyelvet érdemes tanulno...

Milyen nyelvet érdemes tanulnom? Informatikus leszek, de nem gépi nyelvekről van szó.

Figyelt kérdés

Lévén, hogy erdélyi vagyok, anyanyelvi szinten beszélem a románt, emellett felső fokon az angolt, középfokon a németet. Továbbá párszáz szót tudok görögül is(olvasni is tudok) de nagyon nem jön be a nyelv. Most az arabhoz kezdtem hozzá és amint látom ez egy hosszú távú projekt lesz:D


Informatikusként(de nem csak) milyen nyelvnek veszem még hasznát? Orosz, Spanyol, Török, Skandináv nyelvek. Ezek amik érdekelnének. Ezek közül melyik hasznos?


2013. szept. 28. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyre inkább általános 2. nyelv lesz az angol.


Tanuld inkább a programozást szakmádban legyél profi a nyelv csak körítés

2013. szept. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az informatikához létfontosságú az angol, más nyelv már kevésbé. A jegyzetek, feladatsorok, példaprogramok általában angolul íródnak. Tanuld azt az emberi nyelvet, amit csak akarsz, az informatikában csak egy újabb programnyelvnek veszed hasznát.
2013. szept. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ezt vágom én, és köszönöm is, de úgy is kérdezhetném, hogy hol érdemes külföldön elhelyezkedni, akkor értelmesebb a kérdésem. Amúgy azt hallottam, hogy az orosz infós berkekben még elég hasznos lehet. Erről mit tudtok?
2013. szept. 29. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!