Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Jó angolosok az alábbi mondatb...

Jó angolosok az alábbi mondatban miért van a believe előtt to prepozició? A többit lsd. Lent

Figyelt kérdés

First Mark was the only one to believe in the innocence of the accused.


Előszőr Mark volt az egyetlen, aki hitt a vádlott ártatlansábában. Én itt nem to -t írtam volna, hanem (who)-t.


2013. okt. 8. 08:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Az ott nem prepozíció, hanem infinitív jel. Böngészd át a példákat.

[link]

2013. okt. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%

Akkor így lenne:


First Mark was the only one who believed in the innocence of the accused.

2013. okt. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Eltévesztettem, miért van a believe infinitivben? Az általad ajánlott mondatokban nem találtam hasonlót.



Kérnék valakit, hogy magyarázza el nekem a példa mondatomat. Köszönöm!

2013. okt. 8. 10:12
 4/6 doracell ***** válasza:
87%
Igazából ez egy kifejezés: the only one / the first / the last to do sg - egyetlenként / elsőként / utolsóként csinál valamit. Szó szerint azt jelenti, hogy 'az egyetlen volt hinni', persze ezt így magyarul nem mondjuk. Tulajdonképp annak a lerövidítése, hogy 'he was the only one who believed', csak pont mivel azonos az alanya a két tagmondatnak, gyakoribb, természetesebb, tömörebb a full infinitive-es szerkezet.
2013. okt. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon köszönöm a választ!
2013. okt. 8. 11:41
 6/6 Vree ***** válasza:

És a mésodiknak is igaza van, hogy ha who-t használsz, akkor nem elég a to-t lecserélni, a believe alakját is meg kell változtatni:


First Mark was the only one who believed in the innocence of the accused.

First Mark was the only one to believe in the innocence of the accused.


mert ez egy to + Infinitív szerkezet, de ha a "believe" nem infinitív hanem már ige egy mellékmondatban, akkor a megfelelő időbe kell rakni (believed).


Ezt a to + Infinitív szerkezetet egyébként sok mindenre használják (elvont főnevek vonzataként, elvégzendő feladatokra stb.), és arra is érdemes figyelni hogy bizonyos szavak to helyett pl. of vagy for-s szerkezet van...

De pl. a fentihez hasonló helyzetek, amikor a to+Infinitív természetesebb mint a who-s mellékmondat, ezek az egyediséget, kiemeltséget jelző szerkezetek után:


first...

last...

only...

-est (leg -bb)

...th (-ik)

+ főnév + to + Infinitive


The bravest man ever to walk the Earth.

A legbátrabb ember, aki valaha járt a Földön.


The 9th racer to finish the course.

A kilencedik versenyző aki teljesítette a távot.


de példa amikor más a jelentéstartalom:


He was the best man for getting the job done.

-> Ő volt a legalkalmasabb ember a munka elvégzésére.


He was the best man to get the job done.

-> Azok közül, akik elvégezték a munkát, ő volt a legjobb.

2013. okt. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!