Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent az, hogy "it...

Mit jelent az, hogy "it sounds legit"?

Figyelt kérdés
gunyosan, viccesen szoktak mondani

2013. okt. 19. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
legitimate, "jogszerűnek, legálisnak hangzik, tűnik"
2013. okt. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
hihető(nek hangzik)
2013. okt. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A masodik lesz az, koszi :) En is probaltam leforditani a legitimate-bol, de ugy eletszerutlenul hangzott.

koszonom a valaszokat!

2013. okt. 19. 12:25
 4/7 Vree ***** válasza:

Hitelesnek tűnik. ("Kósernak", "okénak", rendben levőnek.)


Ezt köznyelvben is használják, nyilván ezt parodizálják amikor nyilvánvalóan hamis dolgokra lökik válaszként.

2013. okt. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Vree ***** válasza:

Kettest felpontoztam, de igazából nem teljesen jó amit írt. Elsőnek pedig abban van igaza, hogy a legitimate-ből jön, de ma magyar fordítása ebben a jelentésben rossz.


A helyes válasz: legitimate = hiteles

Ebből jön a legit, ami egy szleng szó, a fordítások amiket fent már írtam. (kóser, rendes, nemgáz stb.)

(amúgy meggyőződhetzs róla - [link] )

2013. okt. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért írtam azt, amit írtam, mert azt már hallottam a való életben is használni. Olyat, hogy "kósernak tűnik", olyat max a teszkóban a gépsonkát nézegetve, de akkor sem gunyorosan :P

Szó szerinti fordításban "hitelesnek hallatszik", de ilyet a büdös életbe nem mondott még senki, úgyhogy utólagos engedelmeddel nem így fordítottam :P

Üdv,

kettes

2013. okt. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
koszi, foleg a linket, sok minden megvilagosodott :D
2013. okt. 19. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!