Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Érdemes elkezdeni japánul...

Érdemes elkezdeni japánul tanulni?

Figyelt kérdés

Ha tudnám, hogy lesz értelme akkor szívesen nekiállnék keményebben is, már elkezdtem tanulgatni, de elég nagy falatnak tűnik csak hobbinak, az angoltudásom is fejleszteni kellene.

Magyarországon, külföldön előny lehet a munkakeresésnél? Ha nem felsőfokú a nyelvtudásom akkor mennyi értelme lenne?

Japánban kb. mennyi idő nem túl intenzív tanulás után értenének meg/érteném őket, tudnék mindennapibb témákról beszélgetni?



2013. okt. 23. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
nyelvet (illetve tízmillók által beszélt nyelvet) mindig érdemes tanulni. olyan, mintha megnílna a világ, megismered általa a kultúrát, szokásokat, viselkedést. Én autodidakta módon kínait tanulok, teljesen jó, bár egy európainak a jelek megtanulása és azokban gondolkodás nehéz az elején.
2013. okt. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem gyönyörű a nyelv, logikus,, éés külön tetszik hogy 'különleges' az írásmódja. Autodidakta módon tanulom egy ideje, egy JA Sensei nevű jópofa programmal, de sokfajta nyelvkönyv is van.

Mindennapi szinten elég hamar meg lehet tanulni szerintem, egyszerűbben mint angolul.

2013. dec. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
szerintem csak akkor tanuld, ha IGAZÁN NAGYON szeretnéd ismerni a nyelvet, mert különben tök felesleges. Én tudom, hogy valószínüleg sosem jutok el Japánba, de ennek ellenére tanulom, mert tudni szeretném. az, hogy érdemes-e elkezdened, az csak rajtad múlik
2014. jan. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nekem lenne lehetőségem kimenni, de igazából ha egyszer elköltözöm innen nem az lenne a cél, mivel nagyon más kultúra.

Azóta nekiálltam, még mindig nagyon az elején tartok, mellette inkább az angoltudásom frissítgetem fel.

2014. jan. 19. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!