Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért beszél sok ember nyögve-...

Miért beszél sok ember nyögve-nyelősen, eee-ööö?

Figyelt kérdés
Frászt kapok ha ilyen embert kell hallanom,mert engem érdeklő témát -ő akar, de nem tud- ismertetni.Főleg rádióban TV-ben legtöbbször.A sok nyögdécselésből végülis,érthetetlen massza lesz.Inkább olvasná föl más a mondandóját helyette!Választékosan akar fogalmazni,mégis a legegyszerűbb szavakkal mondja el.

2013. okt. 28. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert probaljak osszeszedni a gondolatukat, es ha elhallgat amig gondolkozik, akkor kozbevag a riporter. Nincs mindig ido es lehetoseg felkeszulni, vagy pairrol felolvasni.
2013. okt. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Adtál már interjút?
2013. okt. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
No,nem csak a nyilvánosság miatt van ez,mások mért tudják érthetően fogalmazni? Sőtt van sok ismerősöm aki négyszemközt is így gyögdécsel,két épkézláb mondatot percekig fogalmaz.Egyébként a gondolatnak meg kell előzni a kiejtett szót,aki erre nem képes az ő-zik szerintem.
2013. okt. 28. 17:40
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert, nem egyszerű... Én nálam ez feleléskor szokott előfordulni. Aki meg négyszemközt is így beszél, az egy balf@ sz...
2013. okt. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert nem tanuták meg értelmesen kifejezni, amit mondani akarnak. Igazán művelt ember nem ő-zik.
2013. okt. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mert gyorsabban jár a szájuk, mint az agyuk.

De lehet ugyanaz pontosabban kifejezve, sokkal lassabban jár az agyuk, mint a szájuk.


Másik, tényleg, lámpaláznál, idegességkor az agy egy alacsonyabb rendű funkcióra vált, ahol kevesebb a logikus gondolat, és a primitívebb funkciói működnek.

Ezt igazából a vitáról olvastam, amikor is az emberek összevesznek, felhúzzák magukat, és ebben a vita hevében egy védelmi reflex ez a zagytól. Sokan ezért sem emlékeznek rendszeresen a felspanoltan elkövetett otrombaságokra, mert ilyenkor az agy kihagy. Ha valaki nem szokta akár a több ember előtti értelmes, nyugodt beszédet, akkor vannak ilyen kihagyások, és a száj megpróbálja betölteni az agy által kihagyott űrt a szavak közti időben.

2013. okt. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha felvétel készül egy studióban bizonyos szakértővel,ne mondja senki hogy ez váratlanul éri.Talán elrabolják és nem is tudja mit akarnak vele?Ugyan már,előre készülhet a témából.Szerintem ismert ember,de nem igazán felkészült,ezért bizonytalan mit is mondjon,nyögdécseléssel tölti ki üres mondatait.
2013. okt. 28. 19:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Van akinek több idő kell összeszedni a gondolatát, nem értem mi ebben a rossz. Ennyi erővel "frászt kaphatsz" a dagadtaktól, a betegektől, a szegényektől is. Attól még lehet, hogy ő a legjobb szakember, hogy lassabban tudja kifejezni magát. És nyilván nem fogja napokig magolni az előre megírt szövegét, egy szaros interjú kedvéért. Én amúgy azt tapasztaltam, hogy aki folyamatosan mondja a magáét szünet, meg gondolkodás nélkül, az általában 0 információt közöl, csak közhelyek, ismétlések, általánosságok hagyják el a száját.
2013. okt. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Háááát, tudoood, ez úgy vaaan, hooogy, na, izéé, őőőőő, valaki, aki, akkoooor, tudoood naaa. Őőőőőő, haa ez zavar, őő akkor őőő nem kell odafigyelni, őőőő, engem is izééé sok mideeen zavar, például őőőőőő nem is tudom, őőőő a hülye kérdések és őőőő a kötözködőőőőőőőőő emberek. Őőőő.
2013. okt. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!