Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan tanulhatnék meg folyama...

Hogyan tanulhatnék meg folyamatosan angolul beszélni?

Figyelt kérdés
Szókincsfejlesztésről lenne szó valójában, de nem tudom hol kezdjem el. Páran mondták, hogy filmeket nézzek angolul, de nem tudom melyik lenne a megfelelő.

2013. okt. 30. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

AudioBookot hallgass! Kedvenc könyvedet kezd el AudioBookon hallgatni. Először egyszerűbbekkel kezdj. Lehet az akár mese is. Pl. Micimackó.


Mellette mehetnek egyszerű nyelvezetű filmek

2013. okt. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Olyan filmeket, amiket már láttál magyarul, tehát a történetet ismered. Egyszerűbbek mondjuk a könnyű kis romantikus vígjátékok, ott általában nincs túl sok bonyodalom és nem is atomfizikáról beszélnek. A 500 Days of Summer az szerintem jó kis film és nem bonyolult. Vagy mondjuk a Marvel filmek sem rosszak és szerintem nem bonyolult, főleg ha már láttad magyarul, mindt szinte mindenki. Esetleg valami más akciófilm, ami olyan tipikus.

Az audiobook sem rossz ötlet, vagy ami még szembe jutott az konkrétan az, hogy Neil Gaiman egyik könyve (a Neverwhere) most lett rádióműsorra adaptálva. Ott nem magát a könyvet olvassák fel, hanem színészek adják elő a történetet, az is nagyon jó. Olvasd el, aztán hallgasd meg, az segít. Én baromi sokat olvasok angolul, nekem az is segített.


Ha flmet nézel, akkor pedig szerintem tegyél rá ANGOL feliratot. N magyart, hanem angolt, ahol ugyan az van leírva, amit épp hallasz.

2013. okt. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. :D
2013. okt. 31. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!