Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent ez az angol mondat?...

Mit jelent ez az angol mondat? (többi lent)

Figyelt kérdés
This is my sister who refuses to learn english so she nags me whenever someone /w her in english

2013. nov. 17. 15:36
 1/6 doracell ***** válasza:
Ez a húgom / nővérem, aki nem hajlandó angolul tanulni, ezért mindig engem nyaggat, ha valaki angolul ... (innen hiányzik egy ige, talán speaks? (beszél)) vele.
2013. nov. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A /w az "whisper"-t jelent netes játékokban.

Tehát a mondat második fele: "...ha valaki angolul ír rá."

2013. nov. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 doracell ***** válasza:

Kösz a kiegészítést, legalább ma is tanultam valamit!

Nekem a w/ egyértelműen a 'with' (volt eddig), eszembe nem jutott volna másra gondolni. De akkor is hiányzik valami, ebben az esetben egy 'to' - kivéve persze, ha a nevezett közegben ezt is máshogy használják. (Azt hiszem, még életemben nem vettem részt netes játékokban :))

2013. nov. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 doracell ***** válasza:
Nem lehet, hogy akkor már inkább 'writes'? Csak mert úgy legalább nem hiányozna az elöljáró. Nekem ez hihetőbb, de ha valami spéci szleng, akkor nem vitatkozom.
2013. nov. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
WoW-ban whisper-t jelent, többiről nem tudok nyilatkozni :P És "to" nélkül használják általában :) Hogy ez nyelvtanilag mennyire helyes, arról persze lehetne vitatkozni :D
2013. nov. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és igen ez a WoWbol jön és igen én vagyok a fentnevezett hug :D
2013. nov. 18. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!