Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hány szót kell tudni ahhoz...

Hány szót kell tudni ahhoz hogy külföldi suliban/munkában ne legyen semmilyen probléma?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a szókincs csak a nyelv egy része



Én olyan 2800-3000 tippelek :S



2013. dec. 19. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez változó.

Akár 100 szóból is valamennyire el lehet boldogulni, ha azok fontosak, de szívhatsz 5000-es szókinccsel, ha pont azokat nem tudod amit kéne.

2013. dec. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az kb egy gyenge középfok.

Hogy valóban semmi problémád ne legyen, ahhoz legalább felsőfokú tudás szükséges (és akkor is lesznek még ismeretlen szavak).

[link]

E szerint az oldal szerint egy angol anyanyelvű 20000-35000 szót ismer. Annak az egy tizede biztos nem lesz elég.

2013. dec. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem is a szavak számán van a hangsúly, hanem hogy hogy tudsz kommunikálni. Úgyhogy valaki hiába tud mondjuk 3000 szót, ha azt nyögdécseli, akkor semmit nem ér, ezért szerintem teljesen fölösleges a szükséges szavak számát meghatározni. Én hiába beszélem nagyon jól a nyelvet, most kitalálták, hogy bekapcsolják hozzám a beérkező telefonokat. Elvileg maga a beszélgetés könnyű lenne, gyakorlatilag alig értem őket, mert van aki hadar, eleve mivel arra számít, hogy anyanyelvi veszi fel a telefont, és baromira nem örül, hogy lebetűztetem vele a nevét, vagy visszakérdezek, hogy mit is akar.


Amilyen szókincs meg a gyerekeimnek a suliban kell, azt a mindennapi életben nem használom, pl. hogy osztó, osztandó....

2013. dec. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem 15-20.000 körül. A 2800 semmi.
2013. dec. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy, hogy aktív vagy passzív szókincs.
2013. dec. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!