Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valaki, aki tud franciául,...

Valaki, aki tud franciául, végre világosítson már fel, hogy hogyan kell ejteni, azt hogy La Marseillaise?

Figyelt kérdés
Csak mert mindenki mást mondott, és kissé össze vagyok zavarodva. Köszi, előre is! :)
2014. jan. 15. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
fonetikusan leírva: lá márszejjez
2014. jan. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2014. jan. 15. 20:52
 3/7 webnyelv ***** válasza:
Ahogy az első írja. Bár én egy j-vel ejteném, de ez részletkérdés.
2014. jan. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Írd be a google fordítóba, ott meg is lehet hallgatni.
2014. jan. 16. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

"Bár én egy j-vel ejteném, de ez részletkérdés."


Kedves Webnyelv, ez nem részletkérdés, hanem attól függ, Franciaország melyik részén hallod a 'Marseillaise' szót.

Északabbra - Párizst is beleértve - valóban egy j-vel ejtik, a délebbi részeken - magában Marseille-ben is - két j-vel.

Érdekessége, hogy egyáltalán nem Marseille-ben született, hanem a strassburgi polgármester kérésére egy Claude Joseph Rouget de Lisle nevű, vendégként ott-tartózkodó nemesember írta, mint háborús, buzdító dalt a Rhin-i seregnek.

A Marseille-ből érkező önkéntesek énekelték először, ezért maradt rajta a "Marseillaise" (Marseille-i) név.

Véglegesen csak 1879-ben lett a franciák himnusza.

2014. jan. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Első, te úristen! Lelőnék bárkit aki nem tudja mi az hogy fonetikus. Te lennél az egyik. Kiejtés:

​[la maʁsɛjɛz]

2014. jan. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó, ne tedd magad nevetségessé. Igen, az a fonetikus írásmód, de azt nem mindenki ismeri. Én úgy tudom, hogy a "fonetikusan leírva" az egyet jelent a "kiejtés szerint leírva" kifejezéssel, de az is nagyon elképzelhető, hogy tévedek. De a lényeget én úgy látom, értette mindenki.
2014. jan. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!