Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nehéz a francia nyelv?

Nehéz a francia nyelv?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretném gimnáziumban elkezdeni tanulni. De választanom kell, hogy az angol, francia vagy a német (én a franciát szeretném a legjobban, de félek, hogy nehéz). Melyik a könnyebb? Melyiket érdemes tanulni? (Eddig nem tanultam se franciát, se angolt, hanem 8 éve németet tanulok, de azt nem szeretem.)

14/L



2014. jan. 16. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Angollal többre mész. Főleg jó, hogy németet is tanultál. Plusz könnyebb is angolt tanulni német mellé.
2014. jan. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Az angollal jobban jársz.6 éve vagyok gimnazista, két éve tanulom a franciát, előtt pedig már általános óta angolt még az idei év végéig.

Nekem az angol nagyon jól átjött, szóval inkább azt ajánlanám neked is, mert könnyebb megérteni, mint a franciát(nekem legalábbis így alakult).Ráadásul az angollal világszerte nagyon jól jársz, ha sikeresen megtanulod, mert világnyelvvé növi ki magát.

A francia pedig iszonyúan sok szabállyal van tarkítva(szerintem feleslegesen), és nekem sokkal több energiámat és időmet igényli, mint az angol tette, amikor abban tartottam a második évemnél.Az angol előnyére váljék, hogy azt mondják, német mellé könnyű tanulni(ami szerintem igaz, bár csak hallomásból tudom).

Ha mégis franciára akarsz menni, akkor viszont barátkozz meg azzal, hogy nem lesz egyszerű, mert tényleg nagyon nehéz a nyelvtana(kismillió igeidő, az igék 6 különböző alakja, és még egy csomó aprócska nyelvtani formaság, amit elhintettek a nyelvtanban, de muszáj betartani és alkalmazni minden esetben).

Persze nem akarom elvenni a kedved, vagy riogatni ezzel az egésszel, a mondandóm lényege az, hogy a francia sokkal nehezebb, mint az angol, és a használhatósága is korlátozottabb.

2014. jan. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
83%
Nem rossz a Francia ötlet! Meg is mondom miért! Mert mindenki Angolt tanól az mindenki érti de Franciát kevesen. És egy külföldi cég biztos fel figyelne erre. Mindig olyan kell ami nincs vagy kevés!
2014. jan. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Könnyű angolt német mellé tanulni. És nem hinném, hogy egy cég a francia nyelve miatt venné fel... cégek közt is angolul vagy németül megy a konzultáció.
2014. jan. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Én franciát tanulok gimiben 4. éve, de hiába szeretem, mégis nehezem tanulom. Másoktól, akik tanultak előtte általánosban németet, azt mondják, hogy még az is könnyebb egy kicsivel. De manapság már mindenki csak angolt meg németet tanul, én ezért is mentem franciára.
2014. jan. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Angolt válaszd, és utána a franciát. Egyébként nagyon nehéz még egy kiváló nyelvérzékkel lévő embernek is.
2014. jan. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%

Ne hallgass a 3-asra!! Tönkreteszed az ÉLETED. Ha nem tudsz angolul nem vagy ember, vésd jól az eszedbe! Utána tanulhatsz ilyen haszontalan nyelveket, de csak UTÁNA!

Az angolon kívül ma csak olyan nép nyelve lehet hasznos, amelyik nem vagy alig beszél angolul! Ld: kínai, orosz. Ezen kívül más nyelv fölösleg! Igen, a német is.

2014. jan. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Az utolsó kommentálónak írnám, hogy nagyon nem haszontalan nyelv! én nem tanulom, viszont most akarom elővenni, 13 év angol és 2 év német után, a nyelvérzékem egész jó, a hiba ott bukik hogy először a magyar nyelvtannal kellene konzultálnom, mert az én korosztályom tanítási rendszere egész más volt így 5-7. osztályban nem tanultunk Magyar nyelvtan és irodalmat, hanem helyette szövegértés szövegalkotás amibe nem voltak benne a nyelvtani szabályok, és ezért nehezemre esik más nyelvet elővenni, de imádom. a 8. osztályt pedig amerikában jártam, így angollal nincs probléma, a nyelvek nem haszontalanok!!! nagyon is jól jönnek és csodásak!!!
2014. nov. 28. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
#8: igen tudom, de az angol előtt semmi esetre sem kezdesz el másik nyelvet (ha nem vagy 100% idióta)
2014. nov. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Villamosmérnök vagyok, tudok angolul, németül és franciául:


[link]


Szerintem angolul tanulj, az angolt és a németet használni fogod.

2016. júl. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!