Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egyedül tanulva melyik nyelvbő...

Egyedül tanulva melyik nyelvből könnyebb letenni egy középfokú C típusú nyelvvizsgát? Olaszból vagy franciából?

Figyelt kérdés
Mindkét nyelv tetszik, így nehéz választanom.
2014. jan. 17. 00:19
 1/5 anonim ***** válasza:

A franciát szerintem nehezebb lenne a kiejtés miatt.


Diplomához kell a nyelvvizsga? Nem tudsz valakivel megegyezni, hogy tanításért cserébe te másban segítesz? Pl. angol vagy ami jól megy. Nagyon nehezen lehet egyedül nyelvet tanulni, nem azt mondom, hogy lehetetlen, de nagyon kevés ember van, aki egyedül eljutott egy középfokú szintre.

2014. jan. 17. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én eljutottam, pont franciából, adok pár tippet, ami nekem bevált. Szerezz egy nyelvtankönyvet, ami egész sok alapot ad, és leckékre van osztva. Egy nap egy lecke, szavastól, nyelvtanostól, nincs kifogás, mert akkor másnap se kezded el, és abbahagyod. Ez nagyon jó alapot ad, de a nyelvet használva fogod tudni megtanulni, különben két napra megtanulsz pár szót, oszt elfelejted. Menj fel külföldi chatre. Páran össze akarnak majd önni veled, de lesz pár segítőkész arc is. Tényleg, szorgalom, meg nyelvhasználat a két alap. És ehhez kell egy rakat motiváció. Hallgass olyan zenét, amit szeretsz azon a nyelven, vagy akármi. Nekem ez csak franciául ment, mert azt a nyelvet imádtam, némettel is megpróbáltam, belebuktam, ott nem volt meg az a varázs. Ja, meg ha alapjaid már vannak, érzed, mikor jön el az, akkor chaten ha van vmi gyakori szó, amit nem értesz, vagy dalszövegben, akkor tanulgasd úgy. A chaten gyakran előjön, a dalt úgyis többször hallgatod, így rögzül. Ja, meg ha találsz skypeos arcot, aki szóban segít neked, lehetőleg egy anyanyelvit, az hatalmas előny. Tényleg azt válaszd, ami jobban megfog, a nehézség sztem másodlagos (olaszul nem tudok, nemtom mennyi a különbség a két nyelv között)
2014. jan. 17. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még egy tipp: én a legelején kiválasztottam egy francia dalszöveges rappet. Elhatároztam, hogy rá fogok jönni, hogy miről szól. Ez szerintem nagyon motiválhat, ha tényleg tetszik a zene. De nem szabad belecsalni, ha direkt ezeket a szavakat kiszótárazod az elején, meg google.fordítgatsz, akkor nem ér semmit a dolog. Nem tudom, milyen a zenei ízlésed, nekem ez a rap a Jack Volpe Un garcon comme les autres volt, és bevált. Youtube-on megtalálod, ha érdekel.
2014. jan. 17. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még egy tipp: én a legelején kiválasztottam egy francia dalszöveges rappet. Elhatároztam, hogy rá fogok jönni, hogy miről szól. Ez szerintem nagyon motiválhat, ha tényleg tetszik a zene. De nem szabad belecsalni, ha direkt ezeket a szavakat kiszótárazod az elején, meg google-fordítgatsz, akkor nem ér semmit a dolog. Nem tudom, milyen a zenei ízlésed, nekem ez a rap a Jack Volpe Un garcon comme les autres volt, és bevált. Youtube-on megtalálod, ha érdekel.
2014. jan. 17. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én mindkettőt magamtól tanulom, és neked az olaszt ajánlom. Ezerszer könnyebb a kiejtés, könnyebb a nyelvtan és a szókincse is fülbemászóbb... :) A francia is szép nyelv de az lényegesen nehezebb ebben biztos lehetsz.


Bonne chance/Buona fortuna!

2014. jan. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!