Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik az a nyelv, amelyikben...

Melyik az a nyelv, amelyikben belégzéssel képzik a hangokat?

Figyelt kérdés
A magyartanárom mondta, hogy van olyan nép, ami belégzéssel képzi a hangokat, nem kilégzéssel. Kíváncsi vagyok, szeretnék olvasni róluk, de nem tudom, hogy melyik nép lehet ez.

2014. jan. 19. 09:02
 1/9 anonim ***** válasza:
kérdezd meg a magyartanárodtól
2014. jan. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Nem volt furcsa az arca, mikor ezt mondta?
2014. jan. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tényleg kérdezd meg, engem is érdekel, mire gondolt?

Talán olyan elképzelhető, hogy vannak olyan hangjaik, melyek belégzéssel képződnek, de nem az egész hangkészlet. hm.

2014. jan. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bizonyos afrikai törzsek.
2014. jan. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mijé nem óceániaji? :-DDD
2014. jan. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
őőőő talán francia!??
2014. jan. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 webnyelv ***** válasza:

Francia biztos nem.

Inspirációs hang (belélegzett hang): általában indulatos szavaknál fordul elő, némely kultúrában attitűdváltozatai vannak.

2014. jan. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Implozív hangokkal rendelkező nyelvekre gondol. Ezekből biztosan több is van, keress rá (angoltudás itt nemcsak előny, hanem kötelező). Tuti, hogy több is van, egyszerűen nem lehet olyan nyelv, amiben az összes létező implozív van (belélegzett b d g G például). Egyébként magánhangzókból ilyenek nincsenek, tehát felejtsd el, hogy a teljes hangkészlet ilyen.
2014. jan. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 webnyelv ***** válasza:

Ezt se tudtam, mássalhangzókból ezek az implozívák:

[link]


Magánhangzóból is létezik ilyen! Indulatszavaknál például, amikor fájdalmában így kiált fel az ember. Ezek lennének az inspirációs hangok (szemben az expirációs, szokásos kilégzéssel képzett hangokkal). Vagy az "áhá" indulatszóban fordulhat elő, hogy belégzéssel ejtjük a magánhangzókat.


Tényleg lennie kell olyan nyelvnek, ahol az ilyen hangoknak fonéma értékük van, de a neten nem találtam erről információt, valami fonetikával foglalkozó könyvben pedig biztos olvastam már.

2014. jan. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!