Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ez helyes? "And then she sat...

Manna.Idaho kérdése:

Ez helyes? "And then she sat down on the bathroom scales and started to sob. I should've had a look at the weight of the crying, before I gone away. "

Figyelt kérdés

"071. És akkor a szobamérlegre leülvezokogni kezdett. Megnézhettem volna a sírás

súlyát,mielőtt eljöttem."

Ez szerettem volna lefordítani. Valamit változtassak rajta, köszi előre is.



2014. jan. 24. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:

And then she sat down on the bathroom scales and started sobbing. I should've had a look at the weight of the crying, before I went away. - (Amint leült a szoba mérlegére)


vagy


As she sat down on the bathroom scales she started sobbing. I should've had a look at the weight of the crying, before I went away. - (A szobamérlegre leülvén (közben))

2014. jan. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. febr. 8. 11:25
 3/4 anonim ***** válasza:

started to sob / started sobbing

Mindkettő elfogadható, általában elhanyagolható a jelentésbeli, használatbeli különbség.

[link]


A "started sobbing" ide valóban elegánsabb, de a "started to sob" sem akkora hiba, hogy javítani kelljen.



És igen:

"...before I went away" -- mert valójában előbb kellett vona mérni, és utána ment el. Ha fordítva lenne az előidejűség akkor viszont lehetne egy olyasmi, hogy pld.:

"I had gone away before they came."

2014. febr. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A go három alakjából (go, went, gone) a "went a sima múltidő, ami önmagában is állhat. A "gone" múlt.i. igenév, segédige nélkül nem alkalmas a mondat állítmányának. Vagy "have gone", vagy "has gone" vagy "has gone" a megfelelő egyeztetéssel.
2014. febr. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!