Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A brant szóval való káromkodás...

A brant szóval való káromkodás mennyire ismert az ország különböző területein?

Figyelt kérdés
Szabolcs megyei vagyok,itthon akárhová megyek-melóhely,család,rokonok,stb.,a helyiek szókincsében általában megtalálom a szót,mint pl.,,A brant egye meg" vagy,,A brant álljon bele". Pesten viszont-mert hogy ott is sokat járok,sőt-soha nem hallottam még.A kérdésem az lenne,hogy létezik,hogy ez csak amolyan szabolcsi tájszó vagy ismeretes,használatban van az ország többi részén is?
2014. febr. 8. 23:17
 1/8 anonim válasza:
lehet
2014. febr. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Erről még nem hallottam. Mi ez? Magyar szó ez egyáltalán?
2014. febr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves második! Ezen meglepődtem :) Nálunk napi használatban van,illetve,,Tirpákiában"általában. Megkérdezhetem,hová való vagy?
2014. febr. 19. 13:18
 4/8 norbi2010 ***** válasza:
Soha sem hallottam még ezt a szót.
2014. febr. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Csak szabolcsi kollegágtól hallottam. Ugyanúgy mint a "szólító" vagy a "hová mensz?" Stb
2017. okt. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Uszkosodest jelent a brant
2020. dec. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem is furcsa, idegen szóként hatott, amit csak pár napja hallottam először Zsozéatya műsorában, mint "Brant a lyukadba" felkiáltást :D
2021. márc. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Van ilen szo. Vérmérgezést jelent. Es szabolcsban amolyan atkozodas, karomkodas, de mashol nem ismerik.
2023. szept. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!