Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent az alábbi mondat...

Mit jelent az alábbi mondat (régimódi angol szerintem)?

Figyelt kérdés
"If thou seekest I, thine desires shall be requited not."

2014. febr. 17. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok teljesen otthon a régi szövegekben, de olvastam már párat. Így elsőre azt mondanám:


Ha (te) keresel (engem), a (te) vágyaid nem lesznek viszonozva / jutalmazva (esetleg megtorolva).


Thou = you

Seekest = seek

Thine = yours


A shall be-t már nemigen használják a mindennapi nyelvben, de szinte ugyanaz mint a will be. Ha keményebben vesszük a nyelvtani meghatározásokat (és nekem ezt egy brit tanár mondta);


I / we shall = Jövőre utal, tulajdonképpen a "will" megfelelője, de közel sem olyan erős. Ha shall-lel mondod, akkor akár még meggondolhatod magad. A shall nem olyan "biztos", "erős".

I / we will = A mai jelentés, viszont ha úgy értelmezzük mint az előzőt, akkor ez az "erős".


You shall = Ebben az esetben a "shall" you-val nagyon "erős". ("You shall not pass", csak hogy klasszikust idézzek)

You will = Ugyanaz, ebben a formában is erős (mint az I will-nél), de nem annyira, mint a "you shall".

2014. febr. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Régi angol - modern angol fordító:

[link]

2014. febr. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nagyon hasznosak voltak.
2014. febr. 18. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!