Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hány nyelvet lehet megtanulni...

Hány nyelvet lehet megtanulni anyanyelvi szinten?

Figyelt kérdés
2014. febr. 19. 15:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha valaki fiatalon kezdi és jó nyelvérzéke van, akkor sokat.


Több külföldi országban megszokott, hogy a gyerek születésétöl kezdve 3-4 nyelven nö fel - ezeket egyértelmüen anyanyelvi szinten beszéli.

Viszont a többnyelvüen felnött gyerekek késöbb is sokkal könnyeben tanulnak meg újabb nyelveket és azokat is igen jól. Amennyiben megvan a lehetöségük olyanokkal beszélni, akiknek az adott nyelv az anyanyelve, akkor könnyen el tudják ezeket is tökéletesen sajátítani.


Több 2-3 nyelven felnött ismerösöm van, akik ezen kivül még 3-4-5 nyelvet beszélnek 30 éves korukban, tehát összesen 5-8 közöttit.

2014. febr. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az anyanyelvi és a folyékony nem ugyanaz. Az anyanyelv az egy tág nyelvtudás ami nem csak a hétköznapi nyelvet jelenti. Pl. én idegen nyelven írtam a diplomámat, mégsem tudnék pl. fizikai szaknyelven beszélni. Pont egyik nap akartam mondani, hogy a jég sűrűsége, de körbe kellett írnom. Van ismerősöm aki 4 országban élt gyerekként, de hiába magyar mind két szülő, nem beszél (sőt ír) tökéletesen magyarul. Persze vannak nyelvzsenik, pár könyvet is adtak ki erről, érdemes elolvasni, sok érdekes dolog van benne.

Szerintem anyanyelven kívül kb. két nyelvet lehet folyékonyan magas szinten megtanulni, annál többet fentartani, fejleszteni nagyon nehéz. Plusz könnyen elkezdi keverni a nyelveket. Ha valaki alapból két nyelvű, plusz az ország nyelve is más, iskolában meg megtanul egy két nyelvet, akkor simán tud 5 nyelven, de akkor sem anyanyelven

2014. febr. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!