Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tabi, csizi, shoppi, pöri,...

Tabi, csizi, shoppi, pöri, tali, teli. Nem vagyunk kicsit hülyék, pedofilok, infantilisek a nyelvünkhöz?

Figyelt kérdés

30-40-50 éves emberek...miért viszik le magukat és a nyelvünket, 8 éves szintre?

Most érte el a tolerancia szintemet, amikor egy 33 éves -tehát régóta ivarérett, felnőtt- nő, egy orvosnak írt levélben a beültetés szó helyett, 'beültit' írt.

Rohamos mértékben infantilizálódik a társadalom. A retikülökre aggatott plüssállatoktól kezdve a nyelvig.

Szerintetek a kicsinyítő képzőt beveszik a következő helyesírási szótárba?


2009. dec. 11. 08:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%

Mivel ismered a kicsinyítő jelző fogalmát, ezért már nyilván benne van, nem?

Amúgy a kicsinyítő jelzéssel akkor van gond, ha úgy használják, hogy nem kellene. A tabi szóval példának okáért nekem semmi gondom nincsen, a tabletta az kicsi a legtöbb esetben (a legtöbb szerencsés esetben).

Az infantilizmussal pedig szintén nincs gond egy bizonyos határig.

A beültitől viszont tényleg nyílik a bicska a zsebembe. A köszcsi a másik ilyen. :)

2009. dec. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Én az ilyenre vissza szoktam kérdezni, hogy ezt a szót nem ismerem. Ennél már csak az uncsi (mint unokatestvér) és ismi (mint ismerős) a szörnyebb. Hála a jóistennek, hogy a családban, barátaim között nincs ilyen, még munkahelyemen is nagyon ritkán találkozom ezzel, mert értelmes emberek vesznek körül.
2009. dec. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Valóban elkeserítő ez a szóhasználat.Nem tudom,hogy akik így írnak-beszélnek,és van kisgyerekük,őket is így tanítják beszélni?Mindig azt mondták,hogy a kicsiknek nem szabad gügyögni,mert soha nem tanul meg rendesen beszélni,akkor ezek a gyerekek milyen nyleven fognak kommunikáln i? Vagy csak ezzel a beszéddel leplezik,hogy nem tudnak helyesen írni?
2009. dec. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 aulac ***** válasza:
100%

Szvsz így a plázapatkányok beszélnek egymás közt.

Sajnos, ha kijönnek onnan ugyanúgy beszélnek, már annyira megszokták.

Ez ellen nem lehet semmit tenni, ugyanúgy ahogy a szleng elterjedése ellen sem.Egy idő után beépül a köznyelvbe.

Gondoljatok a "pénz" rengeteg kifejezésére:

zsozsó, mani, lé, guriga, rongy, suska, stb...

2009. dec. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Igen a nyelv egy képlékeny folyamat, lehet, hogy nem nekem van igazam, amikor lábrázást kapok.:)

Lehet, hogy csak leágazóban van a humanizmus, a tudományok 'szentsége', most egy újabb középkor feszít, a maga ezoterikus, okkult, babonás és gyermeteg világával, hogy jöjjön egy új felvilágosodás.

Lehet, hogy az ember (mint emberiség) tanulási folyamata véges, viszont kiválóan tudja ismételni önmagát.

2009. dec. 11. 10:00
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Én a kismamák szopizni, és szopcsizni szavaiktól akadok ki.
2009. dec. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
A trendek olyan irányba mozdulnak el, vagy vissza, amiben éppen hiány van. A túltechnikásodott, rideg világban most ilyen nyelvi kedveskedésekre lett szükség...
2009. dec. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Érdekes megközelítés. Tényleg.
2009. dec. 11. 10:08
 9/22 anonim ***** válasza:
95%

"Ez ellen nem lehet semmit tenni..."

Irta a 9:41.

De igen!.Tudom, hogy a világot nem tudja megváltani ez az oldal, (vagy szolgáltató?) a "gyakorikérdések" de, legalább elkezdene rászoktatna bennünket arra, hogy lehetőleg ugy irjunk, ahogy beszélünk. A sok reklám közé beférne nem egy olyan; ne azt irjuk:"sztem--h--vki--légyszi" és a sok -sok társa.(A trágár kifejezésekről nem is beszélve)Tudom, ezzel jónéhány karaktert spórolnak, legtöbbet a "gyakori", no de rengeteg olyan kérdés - és válasz - van a rendszerben, ami mára már teljesen feleslegessé vált. Akkor aktuális volt.Nekem is van egy felsorolás - legalább hatezer karakter - de nem tudom kitörölni.Sok-sok millió pöffeszkedik a tartalomban, aminek semmi jelentősége nincs.

Tehát az oldal gazdája - kitartóan - próbáljon fellépni az ilyen "sztem"-ek ellen. Biztos vagyok abban, hogy a tartalom és a közérthetőség javára válik.

2009. dec. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 aulac ***** válasza:

10:27.

Két malomban őrölünk.

Te a leírt szavakról írsz, én pedig a kimondott szóról.

Más közeg.

2009. dec. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!