Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen kulonbseg van a 'single...

Milyen kulonbseg van a 'single' es 'divorced' kozott?

Figyelt kérdés
USA-beli ismerkedesi oldalon irjak magukrol a ferfiak hogy ok 'single', de van gyerekuk. Akkor miert nem azt jelolik be magukrol, hogy 'divorced', hiszen valoszinuleg voltak hazasok.

2014. márc. 10. 05:10
 1/5 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül volt házas attól, hogy van gyereke. Nekem is előbb volt gyermekem, minthogy megházasodtam volna.
2014. márc. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi az összefüggés a házasság és agyerek között?!

Házas voltam, nem volt gyerekünk, a mostani párommal csak összeálltunk, mint a nokedli, és van két gyerekünk.

2014. márc. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
12%

A kérdés feltevője nem alaptalanul kérdezte szerintem, mivel ha ideális körülményeket nézünk, akkor igenis az volna az elvárt, hogy aki "egyedülálló" az úgymond vagy agglegény vagy aggszűz... ...az elvált az meg feltételezi, hogy megjött a házasságból... vagy gyerekkel, vagy annélkül... :-) (magyarul: nem házasságon kívül nemzett fattyú utódot :-))


Az megint más kérdés, hogy a mai világban betegek az emberek és kefélnek, dugnak mindenhol mindenkivel, aztán meg úgy magyarázzák, ahogy akarják... végülis ezt is meg lehet érteni, de nem muszáj elfogadni... :-)

2014. márc. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz a különbség, mint a magyarban az egyedülálló és az elvált között. :)
2014. márc. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vree ***** válasza:
100%

A "single" csak a jelenlegi helyzetére vonatkozik, azaz hogy jelenleg egyedül van. A "hajadon", "elvált", "özvegy" mind benne foglaltatik. Ha nem "házas" (married) vagy nincs kapcsolatban, akkor automatikusan "single".


Ha van az oldalon "divorced" opció, és nem jelölik be, akkor nem tudom: vagy úgy van, ahogy az első mondja (hogy házasságon kívüli kapcsolatból van a gyerek), vagy egyszerűen csak kényelmetlennek találják a titulust.

2014. márc. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!