Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A svábok könnyebben tanulják...

A svábok könnyebben tanulják a németet?

Figyelt kérdés

2014. márc. 13. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Konnyebben az tanuljaˆ, aki csecsemokora ota hallja az adott nyelvet. Ha a magyar svab csalad megorizte a nyelvet es a rokonsagban beszelnek nemetul, akkor igen konnyebben megtanulja. En tit csaladbol szarmazom, nagyszuleim totul beszeltek, de egymassal csak, semmit nem tueok szlovakul es oroszul is pont annyira tanultam konnyen, amennyire mas is. Az szamit milyen a nyelvi kornyezet, nem a szarmazas.
2014. márc. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A svábok is németül beszélnek, csak nyelvjárásban, mint pl. a bajorok, szászok stb.

Az iskolában vannak nehézségeik a birodalmi német nyelvvel.

2014. márc. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
hihi- 1-es voltam, svábok alatt én a magyar "sváb"-nak enevezett kisebbsegünkre gondoltam. Sváb németajkúak, tót szlovákajkúak stb. Vedd tárgytalannak a válaszom, ha te a németországi svábokra gondoltál kérdező!
2014. márc. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen,azokra gondolok,akiknek a vezetéknevük németes.(Pl.Schütz)
2014. márc. 13. 19:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Sváb vagyok, mindig is utáltam a németet, nagy nehezen leszenvedtem belőle egy nyelvvizsgát, aztán gyorsan el is felejtettem. Szóval nem.
2014. márc. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mely svábok? Akik még beszélnek németül, vagy csak beírják, hogy németek, pedig nem beszélik a nyelvet? Aki beolvadt, annak ugyanolyan szenvedés a der-die-das, mint a többi magyarnak. Aki még beszéli a nyelvjárást, annak az irodalmi nyelv már nem olyan nehéz. Mint egy Németországban élő németnek, aki nyelvjárásban beszél otthon.
2014. márc. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!