Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan lehet a francia igerago...

Hogyan lehet a francia igeragozást legkönnyebben megtanulni?

Figyelt kérdés

2014. márc. 25. 02:26
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Írd be az ige főnévi igenevét (infinitif) a "Comment conjuget ce verbe? (Hogy ragozzuk ezt az igét?) alá, kiadja az összes ragozási alakot.

Van még jobb link is, elég, ha a keresőbe beírod pl. "Conjugaison du verbe manger" (de bármilyen más igére is érvényes):

[link]

2014. márc. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezekről én is tudok, könyvem is van róla, de nekem arra kénye tanács, hogy hogyan jegyezzem ezt mind meg. Mert ugye vizsgán nem engedik ezeket használni. Jelen időben már mennek, de ha át kell rakni valamelyik múlt vagy jövő időbe, akkor már gondjaim vannak.
2014. márc. 25. 14:54
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Megtanulni csak úgy lehet ezeket, ha sokat használod. Tehát gyakorolni kell.

Egyik igeidőből átírni a másikba.

Szövegből kihagyott igét megfelelő alakban beírni.

Kitalálni, hogy az adott alakú ige milyen igeidőben, módban, személyben stb. áll (szövegkörnyezet kell hozzá).


Tehát gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni!


Te mikor kezdted tanulni a francia nyelvet és milyen formában?

2014. márc. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
4 éve kezdtem gimnáziumban második nyelvként. Csak közben úgy alakult, hogy betegség miatt magántanuló lettem, és egyedül kell készülnöm a vizsgára. És azóta elég nehezen megy. Ha előttem van egy francia szöveg, nagyjából megértem, de ha nekem kell valamit lefordítani magyarról franciára, akkor már sose tudom, hogy mit hogyan. Nekem ez az egész nyelv katasztrófa, pedig első évben még olyan egyszerű volt.
2014. márc. 25. 22:55
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor lássuk részletesen.


Azt tudod, hogy három csoportja van az igéknek:

1.) Az -er végű igék (manger, laver, corriger etc.)

2.) Az -ir végződésű igék (finir, noircir, hennir etc.)

3.) A többi, u.n. rendhagyó igék (prendre, être, avoir, tenir, aller.)

Az utóbbiakat - nincs mese -, meg kell tanulni.

A két első igeragozásnáll elég, ha egy-egy igét "bevágsz", a többi is ugyanúgy ragozódik.

Van azonban egy "kis" bökkenő...

Direkt írtam a "finir" és a "tenir igét példának, hiszen mindkettő -ir végű, mégsem tartoznak ugyanabba a csoportba.

Ha meg akarod tudni, melyik igeragozásról van szó, mondd el magadban az adott ige többes szám harmadik személyét:

Ils finissent, ils hennissent tehát -issent végződés - második igeragozás.

Ils tiennent, ils viennent - -ennent végződés harmadik

(rendhagyó) igeragozás. (Van, ahol úgy tanítják, hogy a participe présent-ot kell nézni (finissant, tenant), az is jó, nekem az előző jött be jobban.)

Az egyetlen -er végű rendhagyó ige az "aller", ezt - ahogy előzőleg is írtam - meg kell tanulni kívűlről...


Ha nem ez a problémád, akkor én is csak azt tudom javasolni, amit az előző válaszoló: olvass, olvass, olvass!

2014. márc. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!