Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valaki mondana angolban...

Valaki mondana angolban legalább egy egyértelmű különbséget a megkülönböztetéshez?

Figyelt kérdés

Nem definíciók kellenének, egyszerűen, paraszt ésszel valaki egymagyarázhatná, mi szerint lehet egyértelműen vagy legalább is jól megkülönböztetni az adott igeidőket.

- Past Simple

- Past Continous

- Past Perfect

- Present Perfect Continous


Lehet akár példamondattal is, csak kérem, ne másoljatok most ide szövegeket, hanem röviden magyarázzátok el, leglább valami egyértelmű megkülönböztetés kérnék.


Köszönöm!!!



2014. márc. 29. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:

I ate it. - Past Simple

I was eating it - Past Continous

I had eaten it. - Past Perfect

I had been eating it. - Past Perfect Cont

2014. márc. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
en azt nem tudom, hogy mikor kell őket hasznalni...
2014. márc. 29. 19:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a cselekvés folyamata a fontos, akkor Past Contiuous.

Pl.: I was talking to my boss when he collapsed.

(Épp beszéltem a főnökömmel amikor összeesett.)


Ha nem a folyamat számít hanem az eredmény, állapot stb. akkor Past Simple.

Pl.: I talk to my boss to see whether he likes me or not

(Beszéltem a főnökömmel, hogy lássam kedvel-e vagy sem)


Past Perfect és Past Perfect Contiuous önmagukban nem fordulnak elő, mivel ezek a múltnál is előbb történtek. Hülyén hangzik kicsit :D A lényeg, hogy ilyen igeidőkben akkor láthatsz mondatokat, ha valami eleve meghatározta, hogy múltban vagyunk.


Pl ha azt akarod mondani, hogy: Akkoriban nem volt sok pénzem, mert anno nem kaptam meg a munkát angliában. Jól látszik, hogy két szint van a múlt amikor nincs lóvéd, valamint az, amikor megtudtad, hogy nem kaptad meg a melót. Ilyenkor jön Past Perfect a képbe.

At the time I didn't have much money, because I hadn't got the new job in England.

2014. márc. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A második példamondatot elírtam bocsi :) szóval "I talked to"
2014. márc. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!