Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valaki elmagyarázná részletese...

Valaki elmagyarázná részletesen, hogy mikor használjuk a:any, many, no, a few, some, enough, much, a lot of, too much, too many szavakat?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 9. 10:38
 1/1 anonim válasza:
Szia Én angliában élek és én így szoktam ezeket a szavakat használni: Any: azt jelenti, hogy mindegy ezt akkor mondod amikor nem izgat nagyon, hogy mi van. Many: Azt jelenti hogy sok és akkor használod amikor anyira nem sok, hogy meg lehet számolni meprt például a hajadból elég sok van ezért aszt nem kezdeded el számolgatni arra már a much szót használod. No: Azt jelenti, hogy nem. Ezt ugyanúgy használod mint a magyarban. A few: Azt jelenti, hogy néhány és ezt akkor mondod hogy de mondjuk kználnak valamivel és te meg kérdezed hogy menyit lehet venni és ő azt mondja, hogy a few akkor azzt érti hogy egy párat vagy is kettőt. Some: Ez a szó is azt jelenti hogy néhány de ez már töbet jelent mint a few ez nem csak ketőt jelent. Enough: Azt jelenti, hogy elég , ezt akkor is modhatod ha eleged volt valamiből, akkor is ha adnak valamiből többet akkor mondhatod hogy enough. Much: A much is azt jelenti, sok de it nem tudsz sámot mondani ezért ezt úgy használod hogy mondod hogy nagyon sok az a too much, nem sok az a not much. És ezzel a too much szóra is tudod a jelentést. A lot of: Azt jelenti ez is, hogy sok de ez úgy például a magyar mondaná azt hogy egy csomó meg ilyenek, mert a sokra több sző is van az angolban. Too many: Azt jelenti túl sok és ezt ugyanolyanúl szoktam használni mint a too much-ot.
2014. ápr. 17. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!