Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az orosz igék végén a т&...

Az orosz igék végén a ть -t hogy kell ejteni?

Figyelt kérdés

Mert néha ty-nek ejtik, akkor hallottam már c-nek is meg cj-nek is.

Akkor melyik?


Még 1 kérdés: ugye lágyít az и е ю я ё, de melyik betáket tudják ezek lágyítani? (meg a lágyítójel)


n -> ny, t -> ty (vagy tj?), d -> gy


ezeket tudom, de még melyeket kell ezek előtt j-sen kiejteni (kis j-vel kimondani)?

pl tj (vagy magyar tynek ejtik?)



2014. ápr. 11. 21:31
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%

A legtobb esetben ty-nek, ny-nek stb ejtik. Ha nem tudod ugy kepezni mint az elobbieket pl. к,г,з,в,п,р olyankor kimondjak a teljes betut

e--> je, ю--> ju, amikor pedig lagysag jel van utana kicsit j-sen mondjak de nem megnyomva csak tenyleg mintha az elotte levo betu nem lenne annyira kemeny

2014. ápr. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Melyik betűk után lehet kis j-t rakni? mert van olyan betű ami csak kemény lehet...


Tehát akkor az ige végi ть-t hogy ejtik?

2014. ápr. 11. 22:23
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Írj már le egy igét légyszi ezzel a végén.

Úgy könnyebb lenne.

2014. ápr. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

читать

жить

говорить

учить

давать

звать

робыть


stb

2014. ápr. 12. 07:48
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ty

én még nem hallottam c-nek vagy cj-nek

mondjunk nem nagyon jártam Oroszországban :)

2014. ápr. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ty-nek ejtik, es nehany orosz no szokta c-vel ejteni. De igazabol mindketto helyes. Kb az osszes massalhangzot meglagyitjak kiveve a k-t, h-t, g-t, na meg persze a legtobbnel nem is lehet olyan jol hallani a lagyitast, mint mondjuk az n-ny-nel. Az orosz ismerosom pl meg az r-t is lagyitani szokta, amit igy magyarkent eleg nehez utanozni, szoval nem olyan nagy gond, ha nem lagyitod meg az osszes massalhangot, amit lehetne.
2014. ápr. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

C-nek visszaható igék főnévi igenevében hallhattad a -ть-t.

Ilyen az учиться.

> ezeket tudom, de még melyeket kell ezek előtt j-sen kiejteni (kis j-vel kimondani)

Azokat az orosz mássalhangzókat rossz magyar akcentussal, amelyekhez nincs a magyarban -y-ra végződő kettős betű.

Ilyen az orosz

2014. ápr. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

б, в, ф...


Az orosz й betű orosz eredetű szavaknak csak a végén állhat.

Idegen szavakban йо betűkapcsolat állhat a szavak elején vagy közepén: йод, майор, район ...

2014. ápr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

azt tudom, hogy lágy k h g sh nincs.


De akkor lágyítja az e, i, ja, ju, jo ezeket:


p f r t z d s v b n m ?

2014. ápr. 12. 15:07
 10/17 A kérdező kommentje:
Az igék végét tényleg csak a nők ejtik c-nek? Azért kérdezem, mert angol assimilből tanulok oroszt, és ott a kiejtés is alá van írva többé kevésbé fonetikusan, és ilynenél a t felett kis kitevő-indexbe egy S betű van, ebből gondoltam hogy lehet, hogy c-nek ejtik mert t + sz az c.
2014. ápr. 12. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!