Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent ez az angol kifejez...

Mit jelent ez az angol kifejezes: 'in the wake of'?

Figyelt kérdés

Logikailag nem ertem a mondatot, mert nem tudom mit jelent az in the wake of that loss.

Hogyan lehet hizelegni (? adulation?) valakinek ha haragszunk ra ?


For redemption, they need to confront the real experience of loss in their lives, they have to admit the rage they

feel against the person in question, and they have to stop adulating him or her in the wake of that loss.



2014. ápr. 11. 23:07
 1/3 anonim válasza:

"In the wake of sg" jelentése: valaminek következtében.

A mondatot le tudom fordítani, de megérteni nem bírom, több szövegkörnyezet kellene.

2014. ápr. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

in the wake of that loss= a veszteség eredményeképpen.


adulating= admire servilely


Szóval ez arról szól, hogy a megkönnyebbülés érdekében, szembe kell nézzenek a veszteség valódi arcával, el kell ismerjék, hogy dühösek az adott személyre és nem kell törődni az adott személlyel.

2014. ápr. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Még egyszerűbben magyarul (már amennyiben a valódi értelmét keresed, nem a pontos fordítását):

Úgy tudsz túljutni a problémán, hogy tudatosan felismered azt és látod a hatását is magadon, és innentől kezdve tudod, hogy az micsoda mit tudott veled tenni, és ezután dönthetsz úgy, hogy nincs kedved a hatása alatt maradni és mivel már kiismerted, ki is tudod iktatni.

2014. ápr. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!