Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Aki távol-keleti nyelvekben...

Aki távol-keleti nyelvekben járatos, meg tudná mondani, hogyan írják ezeket a neveket az adott nyelven?

Figyelt kérdés

Lihua (kínai női név)

Yuina (japán női név)

Yuiri (japán női név)

Yumi (japán női név)

Ryoko (japán női név)

Hiroko (japán női név)

Mio (japán női név)

Juhyieon (koreai női név)

Yuha (koreai női név)



2014. ápr. 19. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:

A japán nyelvben - de ha jól tudom, a kínaiban is - ez úgy működik, hogy egy adott nevet többféle írásjellel is le lehet írni. A Yumi esetében például 786 írásmódot találtam, és gyanítom, hogy még ez sem a teljes lista.


[link]


Ezért van nagy szerepe a névjegykártyáknak, mert akkor egyből látod, hogy a másik ember hogy írja a nevét.


Ha ezek konkrét emberek nevei, akkor célszerű rákeresni Wikipédián, ott általában le vannak írva.

2014. ápr. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem konkrét személyekről van szó, csak tetszenek ezek a nevek, és kíváncsi lennék, hogy hogyan írják le arrafelé. A Yumi-ről eddig azt tudtam, hogy le lehet írni egy kanjival is, a Ryoko-t pedig láttam már japánul leírva, de a többivel még sehol sem találkoztam. Azért kutakodom még. Nem tudom miért, de érdekel a távol-keleti kultúra, a nyelvük, és a többi, pedig már rég nem vagyok tini.
2014. ápr. 20. 06:21
 3/4 anonim ***** válasza:

A Yuha biztos: 유하.

A Juhyieon kicsit bonyolultabb, mert pontosan ugyanígy nem lehet leírni hangullel (egyrészt mert a nincs "eo"-nak megfelelő gyök, másrészt a "h-y-i" miatt).

줗이온 (Juh-i-on=Dzsuhion)

줗욘 (Juh-yon=Dzsuhjon)

주히욘 (Ju-hi-yon=Dzsuhijon)

2014. ápr. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anju ***** válasza:

Tessék néhány példa Ryoukora és Yumira, de ahogy az első hozzászóló is helyesen írta, túl sok variáció lehet. Ezért gyakran megszokták kérdezni ismerkedéskor is, hogy most mivel is (melyik kanjikkal) írja a nevét.


Ryouko-ra néhány példa:

綾古 りょうこ

綾香 りょうこ

綾子 りょうこ

杏子 りょうこ

亨子 りょうこ

享子 りょうこ

善子 りょうこ

菱子 りょうこ

椋子 りょうこ

Yumi-ra néhány példa:

弓未 ゆみ

弓弥 ゆみ

結海 ゆみ

結実 ゆみ

結珠 ゆみ

結心 ゆみ

結水 ゆみ

結美 ゆみ

結望 ゆみ

結未 ゆみ

幸実 ゆみ

桜美 ゆみ

2014. ápr. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!