Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen hang a svá (schwa)?...

Milyen hang a svá (schwa)? Hogy kell kiejteni pontosan?

Figyelt kérdés
2009. dec. 23. 03:39
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
ez egy nagyon mély, szinte már torokból jövő "eö" hang, melyet általában az emberek "elnyelnek"
2009. dec. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

sva


így kezdődik a nevem :)

2009. dec. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez az a hang, amikor gondolkozol és azt mondod öööööööööööööö.... csak rövidebben.

Illetve ha megpróbálsz kimondani két olyan mássalhangzót, amit nem lehet egymás után mondani, akkor ezt illeszted közéjük. Pl mondd ki, hogy Tbiliszi. Ezt fogok valszeg beilleszteni a t és b közé, ha nem tartasz szünetet.

Angolban nagyon gyakori ez a hang, pl az -er cégű szavak végén ezt az -er-t schwának ejtik. Vagy pl (most ö-vel jelölöm, a fejjel lefelé e betű a jele, de ezt itt nem tudom megcsinálni):

mensön (mention)

entö(r) (enter)

szekrötri (secretary)


Egy angol szakos

2009. dec. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jah, és az első nem nagyon igaz. Nem mély és nem torkból jön. A nyelved hegye a szájüreged közepén van.


Egy angol szakos

2009. dec. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ja akkor én rosszul értettem
2009. dec. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, akkor már nagyjából tudom, melyik ez a bizonyos hang. :)
2009. dec. 24. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!