Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent pontosan ez az idézet?

Mit jelent pontosan ez az idézet?

Figyelt kérdés
"Az élet csak úgy szép, ha őrült is egy kissé." Rejtő Jenő

2014. ápr. 29. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:

bírom az ilyen idézeteket, amiket szövegkörnyezetből ragadnak ki, aztán önálló életre kelnek ... tessék, a szövegkörnyezet (14 karátos autó):


"- Ne fáradjon, Anette. - Nevetve veregette a leány arcát. - Én vagyok a világ legcsökönyösebb embere. És azt hiszem, igaza volt az apjának. Nem árt, ha megkomolyodom kissé. Az egész história olyan őrült és olyan szép, hogy nem szabad elrontani. Magáért fogok szolgálni, Anette.


- Kérem... Gondolja meg... Ez őrültség!


- Az élet csak úgy szép, ha őrült is egy kissé...


- Ha valami baja lesz, Iván... tudja meg: én nem megyek máshoz feleségül.


- Nagyon kérem, hogy ilyent ne is mondjon. Csak egészen hülye férfiak szeretik, ha hölgyük besavanyítja magát bánatában. Amennyiben elhalálozásom miatt nem térnék vissza, úgy azt kívánom tiszta szívből, hogy találjon másvalakit, akivel jókat nevet, és nagyszerű házaséletet él... Isten áldja, Anette...!"

2014. ápr. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, én is azt akartam kérdezni, hogy mit jelent őrültnek lenni.
2014. ápr. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Kései Sirató ***** válasza:
Szerintem azt jelenti, hogy az életben az érzelmek is fontosak és nem csak a szabályok és logikus dolgok.
2014. ápr. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!