Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Jól fordítottam Angolra?

Jól fordítottam Angolra?

Figyelt kérdés

Emlékeztek még erre a pöttyös ruhámra? -

You memories this my polka dot dress?


HA NEM JÓ, KÉRLEK JAVÍTSATOK KI! kÖSZI:))


2014. máj. 20. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Most majd így lesz a blogfordítás, hogy feladod teljesen hibás mondatként a ruhás hülyeségeid? Javítsátok ki, persze!
2014. máj. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval.. azért tettem ki ide korábban a mondatokat mert többet is mondták,hogy nem jól fordítom le angolra. Ezért úgy gondoltam ,hogy inkább ide kiírom minthogy hülyeséget írjak angolul. Hogy tanuljak meg angolul? Tanulom az angolt! Csak még nem tudom mind a 12 igeidőt..sőt.. eléggé kevés igeidőt tanultunk.. De haladok! Amit már órán tanultunk az használom is! pl ( a mondatokban sok múlt + befejezett múlt idő ) azt én MAGAM szoktam lefordítani!
2014. máj. 20. 20:58
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne fogd a 12 igeidőre, a pöttyös ruhához nem kell annyi, de az élethez se.

A memories nem ige, hanem főnév. Emlékezni: remember. A kérdő mondatba present simple-ben do kell, ez csak egyetlen igeidő, a legelső, amit tanítanak, te is tanultad. Tehát Emlékeztek? Do you remember ...? (ugye ismerős?)

"this my" az úgy nem lesz jó egymás mellett, két névmás egyszerre sok (De ez legalább nem alaphiba) Do you remember this polka dot dress of mine? (Na ezt a szerkezetet tényleg nem tanultad még.)

2014. máj. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Do you still remember this polka dotted dress of mine?
2014. máj. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Do you guys remember this lil dress with the polka dots?
2014. máj. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!