Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Aki tud angolul, segítene?

Aki tud angolul, segítene?

Figyelt kérdés

Az alábbi oldalon vásárolnám meg a képen a terméket és az érdekelne, hogy pontosan mennyiért hozzák el Magyarországra.

Össz-vissz 16 dollár lenne, ameddig a postaládámig eljut?

[link]


2014. máj. 21. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Az oldal szerint adott országban bárhova ugyanannyiért szállítanak.


Ez Magyarországra Fedexel 16.60$, DHL-el 18.00$, EMS-el 38$.


Fedexel a szállítási idő 12-15 nap.

2014. máj. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A Fedexszel igen.
2014. máj. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy olcsó a szállítás, de még itthon ráraknak áfát is.
2014. máj. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem raknak rá áfát. Minden kölltség bele van kalkulálva a kiírt árba.
2014. máj. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hehe. A távol-keleti eladó nem kalkulálja bele a MAGYAR államnak fizetendő áfát. Azt pedig rátesznek mindenre aminek az értéke meghaladja a 22 eurót, ebbe már a postaköltség is beleszámít.

Abban az esetben lenne benne a vételárban az áfa, ha EU-n belülről vásárolna. De az akkor nem a magyar államot illetné, hanem azt az országot, ahol az eladó adózik.

2014. máj. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

165 dollár a termék ára. Mivel Amerikából jön, így van rá néhány százalék vám is (kevesebb, mint 10%, szerintem max. olyan 5 körül lehet, de van egy online adatbázis amiből pontosan ki lehet keresni) ÁFÁt mindenképpen meg kell fizetni. A szállítási költség + a termékár 27%-a. A termék ára + szállítási költség + áfa után kapott értékre számítják a vámot.


Tehát összesen a terméked ára: 165 USD + 16.60 USD (szállítás) = 181.6 USD ÁFA nélkül.


Áfával: 230.63 USD. Ez jelenlegi árfolyamon 51285 Ft

erre még rá jöhet 500Ft-tól 5000Ft-ig terjedő vám is + 1-2 ezer Ft-os vámkezelési költséget is néha felszámítanak.


Magyarul majdnem a duplájára jön ki a cucc.

2014. máj. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

És ha mondjuk egy olcsóbb dolgot veszek mondjuk 55-60 dollárért, akkor is még van vám rajta?


Illetve ha csak a reptérig hozzák, de oda elmegyek érte, akkor jól értem, hogy a szállítás csak 5 dollár?


Valamint én úgy értelmeztem, hogy ezt Hong Kongból hozzák nem Amerikából, tévedek?

2014. máj. 22. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!