Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Skóciában teljesen eltérő...

Skóciában teljesen eltérő nyelvet beszélnek az angoltól?

Figyelt kérdés

Angliába járok suliba és egy tanárom azt mondta, h ő skót és hogy a nyelvünk furán hangzik és hasonlít a skót nyelvre. Én meg csodálkoztam és visszakérdeztem hogy tényleg? Azt mondta igen. (Eddig azt hittem angolul beszélnek egy kis táj szólással a skótok.) Utána mondta hogy hasonlítanak benne a cs, t, c betűk.

Akkor most mivan? Kérlek világosítsatok fel! Köszi :)



2014. jún. 11. 18:21
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszi :)

az első videót elég nehéz megérteni, itt angliában megszoktam az angolok beszédét ezért volt kicsit fura..

a sulinkba 2 skót nemzetiségű tanár is van, de őket így élőben mintha egyszerűbb lenne őket megérteni mint a szóbenyelős angolokat. Ők kimondják teljesen a szót.

a második video pedig teljesen más.. Furán is hangzik meg egy szót sem értek

2014. jún. 14. 01:07
 12/14 anonim válasza:

Azért a tanár lassabban is beszél ám mint egy átlag ember,pont azért hogy megértsék a tanulók.

Én éltem Skóciában is,nekem nem tetszik,sem az ír akcentus.

A leginkább a londoni cockney nyelvjárást szeretem,az igazi brit angolt :)

2014. jún. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Az nem az a rímelős hangzású beszéd amiből sokak semmit nem értenek?
2014. júl. 5. 22:59
 14/14 anonim ***** válasza:

"A leginkább a londoni cockney nyelvjárást szeretem,az igazi brit angolt"


Ja, a suttyó utcai árusok és zsebtolvajok angolját, de a megjegyzés valóban freudi, mert ez az "igazi" anglia.

2014. júl. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!