Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van itt valaki aki tanul/tud...

Van itt valaki aki tanul/tud törökül?

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem a török nyelvvel kapcsolatban:

1.Mennyire nehéz?

2.Mennyi idő alatt lehet elsajátítani?

3.Középfokú nyelvvizsga szempontjából könyebb lehet mint a német?


7 éve tanulok németül, de nem szeretem és nem is érdekel már a német nyelv, viszont nyelvvizsgára szükségem van, még van 2 éven a gimiből és arra gondoltam, hogy lehet hogy jobb lenne más nyelvbe bele fogni.

A törökön kívül még érdekel az olasz és a finn is, de úgy gondolom, hogy ezek talán még nehezebb kategóriát képviselnek.



Csak olyanok válaszát kérem akik tanulnak/tanultak/tudnak törökül!



2014. júl. 10. 11:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Annyiból nehéz, hogy nem a megszokott germán, latin, szláv (szokásos Mo.-n tanulható nyelvek) nyelvcsoportba tartozik, így kicsit más a logikája. Hasonlít valamennyire a magyarra, de pl. a többszörösen alárendelt mondatok teljesen kifacsart logikájú a magyar ember számára.


2. Milyen szintre? To.-ban élek régóta, felsőfokon beszélek, jogi fordító vagyok, sokszor törökül gondolkodok már, de még mindig van olyan, hogy egy ismeretlen szóval találkozok. (Főleg jogi, gazdasági témakörből.)


3. Lásd 1. pont. Sok szabály van, de logikus nyelv, és kevés a kivétel. Szorgalommal könnyen tanulható.

A némettel szemben előnye, hogy nincsenek nyelvtani nemek, hátránya a 14 igeidő.

A passzív itt létezik, de valamennyire eltérő helyzetekben alkalmazzák.

2014. júl. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ

Középszintre gondoltam.

2014. júl. 12. 09:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Mint minden nyelvnél, attól függ, hogy mennyi időt szánsz rá.
2014. júl. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!