Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik szláv nyelvet érdemes/k...

Melyik szláv nyelvet érdemes/könnyű tanulni? Amin nagyon gondolkozom: cseh, horvát, bolgár, lengyel és nem tudom, hogy a bosnyák az szláv-e, de gondolkoztam azon is. Várom a válaszokat :-)

Figyelt kérdés

Amin gondolkozom: cseh, horvát, bolgár, lengyel.

Most még a horvátot tartom legszebbnek/jobbnak/könnyebbnek, de légyszíves segítsetek, köszi :)


2014. júl. 12. 22:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A bosnyák is szláv nyelv.

Az orosz miért nincs a listában? Talán az érné meg a leginkább.

A felsoroltak közül a lengyel és a horvát felé húz a szívem.

2014. júl. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Pár éve kint a ködös Albionban dolgoztam nyáron, ott volt egy litván srác aki, mivel oroszul perfekt volt, megértett minden szláv nyelvet, az ő elmondása szerint. Egyszer azt mondja: megértem a lengyelt, csehet, szlovákot, szerbet, de a magyart azt nem. Mondom neki, azért mert a magyar az nem szláv nyelv. :)
2014. júl. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Kini :)) ***** válasza:
100%

Elsőször is, igen, a bosnyák szláv nyelv :)

Amúgy, ha horvátul, meg bosnyákul akarsz tanulni (mert írtad, hogy ezek is számításban vannak) az szerintem hasznos, mert a két nyelv segítségével gyakorlatilag teljesen megérted a szerb, montenegrói, és a macedón nyelvet is...Sőt, szerintem valamilyen szinten a szlovént is. Ráadásul, úgy hallottam, hogy nem is nehéz nyelvek ezek.

De a cseh is hasznos...Nagyon hasonlít a szlovákra, úgyhogy akár ott is megtudod értetni magad.

Lengyel...Én egy időben próbálkoztam bele, de iszonyat nehéz szerintem. És mások szerint is. Ráadásul kifejezetten rokonnyelve sincs...

Amúgy az orosz nincsen számításban? Mert én attól függetlenül, hogy bírom a délszláv nyelveket, az orosszal kezdeném...Ugye ők vannak már eleve szlávok közül a legtöbben, meg persze annak is van 1-2 rokonnyelve..:) Én egy éve tanulok oroszul (suliban, második nyelvként), és azt kell mondjam, könnyű, nekem nincs gondom vele.

2014. júl. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mint ahogy azt mondták is már előttem, ezek közül a horvát a legkönnyebb, a legnehezebb pedig a lengyel.

Hogy melyiket érdemes leginkább, arra elég nehéz lenne válaszolni, attól függ, mit akarsz kezdeni vele. Minden (nyelv)tudás hasznos. Magyarországon maradva, mondjuk, hogy a bolgár lenne a legkevésbé érdekes, a felsoroltak közül. A lengyelnek és a csehnek is jó hasznát vennéd.

2014. júl. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, melyik ezek közül a legkönnyebb (egyébként nem gondolom, hogy a horvát), de másokhoz hasonlóan én sem értem, miért nem az orosz, a legjelentősebb szláv nyelv áll a lista elején. Nemcsak azért, mert ez a legtöbbek által beszélt szláv nyelv, hanem azért is, mert ez mellesleg talán a legjobban illik a feltételeidre (érdemes-könnyű). Az biztos, hogy bármelyiknél érdemesebb tanulni, és valószínűleg a legkönnyebb szláv nyelvek között van (nyilván a bolgár könnyebb).


A bosnyákról nem sokat tudok, de nem hiszem, hogy túl messze lenne a szerbhorváttól. Ami utóbbi amúgy engem is érdekel, de csak azért, mert szeretem Horvátországot, és csakis az orosz után.

2014. júl. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Elárulom, hogy a bosnyák, a szerb, és a horvát ugyanazok nyelvészetileg, egy nyelvi egységet képeznek. Csak politikai okok miatt volt szükséges különválasztani őket. Pusztán egy-két szó különbözik, valamint az írásmódok; minden más teljesen egyezik.
2014. júl. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ha oroszt tanulok, akkor megértem a horvátot egy udö után?
2014. júl. 16. 00:48
 8/12 anonim ***** válasza:
Száz százalékig nem fogod megérteni, de sokat segítene, az biztos.
2014. júl. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Ha oroszt tanulok, akkor megértem a horvátot egy udö után?"


Biztos sokat megértesz belőle. De egy más ága a szláv nyelveknek.

2015. ápr. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igazából a horvát, a bosnyák, a szerb és a montenegrói ugyanaz a nyelv, persze a szókincs kissé eltér, ezt azt máshogy ejtenek, meg apróbb nyelvtani különbségek vannak, de attól még kölcsönösen érthetők. A macedón meg a bolgárral van hasonló viszonyban, a cseh meg a szlovákkal. A szlovén eltér mindegyik délszlávtól, ahogy a lengyel is elég egyedi. De először én is az oroszt ajánlanám, aztán ha megy, akkor a többit már jóval egyszerűbb lesz megtanulni.
2015. máj. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!