Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyi idő alatt tudok elérni...

Mennyi idő alatt tudok elérni oroszból középfokot?

Figyelt kérdés

Tanárhoz EGYELŐRE nem szeretnék elmenni...itthon tanulással az alapokat megtudom tanulni? Szerelmes vagyok a nyelvbe...napi pár óra tanulással milyen nehéz megtanulni?

Előre is köszi!



2014. júl. 15. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Eddig hány és milyen nyelveken beszélsz közép vagy annál magasabb fokon?
2014. júl. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
4 évig tanultam németet de az már rég volt, és szinte semmire nem emlékszem, angolul 3 éve tanulok és középfokon beszélem
2014. júl. 15. 20:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudod megtanulni egyedül. Helyes kiejtést, mozgó hangsúlyokat meg pláne. Pont, hogy az elejétől kell tanár.


Bizonyos fokig szerintem nem nehéz. Az a nehézség, amikor már "oroszosan" kell szólnia az élőbeszédnek. Frazeologizmusok, szólások, állandósult kifejezések....ebből áll az egész nyelv.


Középfokig elég a tanár, felsőfokhoz már csak eredetiben kell olvasni, hallgatni, semmi különös.

2014. júl. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, akkor ne kezdjem neten tanulni?
2014. júl. 15. 22:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Én annó youtube travellinguist videókkal kezdtem. Mikor már tudtam oroszul, rájöttem, hogy a nő, aki után ismételni kell a mondatot, némely helyen teljesen rossz, sőt csúnya kiejtéssel beszél. Azt meg nem kell, hogy elsajátítsd.

Ha mindenképp szeretnél, tanulj orosz szavakat valamilyen témakörben csoportosítva, állatvilág vagy háztartás pl. Ragozatlanul, de helyes hangsúllyal tanuld, hogy szokja a füled. Nem baj, ha lexikát bővítesz kicsit, mielőtt tanárhoz mész. Aztán később mikor úgy gondolod, hogy beruházol anyagilag és időben tanárra, akkor mindenképpen menj. De nyelvtant ne tanulj egyedül. Nagy káosz lesz.

2014. júl. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsónak is köszi! :) én is így kezdtem a spanyolt :)
2014. júl. 15. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!