Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Lehető legtöbb szlovákiai...

Lehető legtöbb szlovákiai vezetéknév?

Figyelt kérdés

A háttértörténet nem fontos, megismertem egy szlovák lányt és elmondta a nevét, de a vezetéknevének csak az utolsó részére emlékszem ("[..]amitrová" vagy "[..]anitrová", de az "itrová" -ban biztos vagyok).

Nincs valahol online egy lista a szlovákiai emberek családneveiről? Kerestem, de csak valamilyen statisztikákat találtam, és azok között nem volt "itrová" végződésű.



2014. aug. 3. 00:32
 1/8 Csicsky ***** válasza:
100%
Ezek a szlovák vezetéknevek léteznek: Mitrová, Nitrová (ejtsd: Nyitrová), Sanitrová (ejtsd: Szanitrová), Janitrová, Demitrová, Gmitrová
2014. aug. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Itrová" végződéssel valószínűleg azért nem találtál, mert az "-ová" azt jelzi, hogy lányról van szó. (Mint ahogy szláv nyelvterületeken ez többségében így van, tudtommal.) Érdemes inkább "itra" vagy hasonló végződést keresni, hiszen a vezetéknév önmagában nem "-ová" végződésű, csak a lányoké. Megpróbáltam utánanézni neked különféle listákban, és már olyan vezetéknévből is, ami "itr"-t tartalmaz, csak egyetlen egyet találtam: Sanitra/Sanitrová. Ebből is csak néhány tucat van az egész országban.

Ha nem ez az, és fontos, hogy rájöjj, keress rá a "slovenské priezviská" kifejezésre ("szlovák vezetéknevek") és próbáld megtalálni, amit keresel. Remélem sikerrel jársz.

2014. aug. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én válaszomat ne is vedd figyelembe, megelőztek és sokkal hasznosabb is az első. :)
2014. aug. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek, remélem sikerrel járok :)
2014. aug. 3. 21:42
 5/8 mustafa33 ***** válasza:
79%
A (például) Mitrová női név férfi eredetije lehet Mitro, Mitra, Mitr, Miter.
2014. aug. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Engem konkrétan a lány érdekel :) de köszönöm
2014. aug. 9. 18:42
 7/8 mustafa33 ***** válasza:
Azért írtam le neked milyen változatok lehetnek a férfi neveknél ha a női végződésből indulsz ki, hogy ha statisztikában keresed, vagy bármilyen honlapon a család nevét, a nőiből nehéz kiindulni. A férfire meg nehéz rájönni, hogy melyik a helyes. Ezért nem találsz -itrová végződésű családnevet. mert a női verzióval kerested.
2014. aug. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mustafa33 ***** válasza:
Szóval -itrová végződésű családnév nincs. Csak -itro (-itra, -itr, -iter) végződésű családnév van és abban a családban lehetnek -itrová név végződésű nők. Remélem érted, bár nehezen érthető.
2014. aug. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!