Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Francia vagy spanyol nyelv...

Francia vagy spanyol nyelv könnyebb/hasznosabb?

Figyelt kérdés

Melyiket tanuljam? Melyik a könnyebb? Kiejtésre, nyelvtanra, emberek megértésére gondolok. Szerintem a spanyol könnyebb. Melyik a hasznosabb?

Előre köszönöm mindenkinek! :-)



2014. aug. 5. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Könnyűnek a spanyol tényleg könnyebb, de szerintem a francia hasznosabb.
2014. aug. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Francia hasznosabb, mivel Európában a francia nyelvterületek gazdasága meghatározó (Svájc, Belgium, Franciaország). Spanyolnak akkor van értelme ha Spanyolországba vagy Dél-Amerikába akarsz kimenni.
2014. aug. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kiköltözést egyelőre nem tervezek, még csak gimis vagyok. És gondolom a francia sem annyira hűűű de nehéz nyelv.
2014. aug. 5. 13:22
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát, ez attól függ, hogy milyen a nyelvérzéked, lelkesedésed, stb, de alapjába véve szerintem nem lehet olyan nehéz.
2014. aug. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A nyelvérzékem jó, a lelkesedésem is megvan, és szerintem a franciát választom
2014. aug. 5. 14:20
 6/9 anonim válasza:
Egyetértek az előző hozzászólókkal: a franciát nehezebb megtanulni, de sokkal több hasznát veszed itt Európában, mint a spanyolnak. A francia esetében talán annyi segítséged lesz, hogy sok szó ismerős lesz az angolból - ez nem véletlen, mivel azok a szavak évszázadokkal ezelőtt a franciából kerültek az angolba. Ellenben a francia nyelvtana teljesen eltér az angoltól.
2014. aug. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi :) és a kiejtésétõl mennyire kell félni?
2014. aug. 6. 09:47
 8/9 anonim válasza:
Nem nehéz a kiejtése sem, leszámítva a franciára annyira jellemző nazális hangokat - hallgass csak meg egy echte franciát :) De kellő gyakorlással el lehet őket sajátítani.
2014. aug. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

*A nyelvérzékem jó, a lelkesedésem is megvan, és szerintem a franciát választom*


Jó döntés!;)

2014. aug. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!