Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire különbözik a holland,...

Mennyire különbözik a holland, a flamand és a búr (afrikaans) nyelv egymástól?

Figyelt kérdés

2014. aug. 6. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
27%

Egyiket se beszélem, szóval lehet, hogy hülyeséget írok, de a megkülönböztetése ezeknek inkább politikai, mint nyelvészeti. Pl. maga a holland sem tér el drasztikusan egyes alnémet nyelvjárásoktól mégis külön nyelv, míg pl. szász-anhaltban beszélt az német.

A flamand-holland különbség olyan, mint a francia-vallon. Csak azért van külön neve, hogy erősítse a belga öntudatot. A holland-afrikaans között, meg kb. mint az európai és brazil portugál között.

2014. aug. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

én viszont beszélem, tehát a flamand meg a holland az nem tér el jelentősen, de vannak szavak és kifejezések bőven, amit máshogy használnak, pl. sok esetben teljesen más mondatszerkezetekkel fejezik ki magukat.

a kiejtés az nagyon más, de érthető mindkét fél számára, már ha nem tájszólásokról van szó.

az afrikaans az más. épp a napokban beszélgettem egy dél-afrikai fiúval, és neki kihívás a flamand. csak kis mértékben érti, és nem beszéli.

a hollandot, azt mondja, sokkal jobban érti, és ők is megértik őt jobban, ha afrikaansul próbálkozik.

az afrikaans az tehát eléggé eltér, és amennyire én tudom, egy elég butított verziója a nyelvnek (láttam nyelvkönyvet).

2014. dec. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És aki németül beszéli, az megérti a hollandot, vagy a flamandot? (búrt inkább nem is kérdezem)
2014. dec. 9. 15:08
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

nem érti meg.

ha kezdő nyelvkönyvet olvas a németül tudó, akkor szinte mindent megért, de annál bonyolultabb szövegből már csak kisebb részleteket.

szóban pedig semmit sem fog megérteni, kivéve persze, ha olyan német tájszólást beszél, ami közel áll a hollandhoz.

2014. dec. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A holland flamandok által beszélt válrozaza és Hollandiában beszélt holland között annyi a különbség, mint a brit és az amerikai angol között. Más szavak, más kiejtés.


Az afrikaans az meg egy önálló nyelv (bár a flamand változatatot is szokták önállóan emlegetni, de az azért mégis csak holland). Az afrikaans nyílván a hollandból alakult ki, emiatt egy afrikaans nyelvet beszélő kb. 90%-ban megérti a hollandot, de a holland nyelvet beszélő kevésbé érti meg az afrikaanszt. Amúgy következetesen, szabályszerűen alakultak ki a szabályok. Az afrikaanszt egyszerűbb nyelvtan és fonetikusabb írásmód jellemzi.

2018. márc. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!