Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mondanátok szinonimákat a...

Mondanátok szinonimákat a kultúra szóra?

Figyelt kérdés
2010. jan. 12. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
civilizáció
2010. jan. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
iskolázottság, műveltség
2010. jan. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
egészen pontosan, ennek kellene: egy nép, egy nemzet kultúrája.. nem tudom, mivel lehetne helyettesíteni
2010. jan. 12. 20:02
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
hát szerintem nem nagyon van rá szinonima..hagyományok,szokások esetleg..
2010. jan. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Az első válaszoló válasza akkor a legmegfelelőbb, mert a kultúra szóhoz a civilizáció szinoníma áll a legközelebb.

Előző voltam

2010. jan. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
akkor egy példa: találkozuk mondjuk egy lengyellel.. utána nem fogom, azt mondani, hogy megismertem az ő civilizációját :D tehát nem maja kultúrára gondolok én, hanem mai nemzetekére. A szokások jók, csak nekem egy átfogóbb szóra lenne szükségem, ami az egész nemzetre vonatkozik..nem tudom, jobban elmagyarázni :D
2010. jan. 12. 20:14
 7/10 anonim ***** válasza:
népszokás? :D
2010. jan. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jó, akkor keress rámagadnak a googleban, ha ezek a válaszok nem voltak megfelelőek.
2010. jan. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
arra való ez az oldal, hogy kérdéseket tegyünk fel, és mivel nem magyaráztam el elég pontosan, hogy milyen kifejezést is keresek, ezért írtatok szavakat általánosságban, meg amik az idegen szavak gyűjteményében benne vannak...ha most azon megsértődsz, mert elmagyaráztam, és nem a te válaszodra volt szükségem, akkor boccs...
2010. jan. 13. 18:44
 10/10 anonim ***** válasza:

kultúra = műveltség


colo colere coliu cultus = [földet] művelni

cultus = megművelt [föld]


Újlatin nyelvekben ma is műveltséget jelent a kultúra: hombre de cultura = művelt ember. Meg persze "szovjetül" kulturnyij cselovek = kultúrember :)


Régészek is szokták az általuk feltárt kultúrákat műveltségeknek nevezni.


A civilizáció nem ua., mint a kultúra. A civilizációban benne van az, hogy mekkora a technikai fejlettségi szint, mekkora a szállítási, kommunikációs, termelési stb. színvonal. Ezt a kultúrába nem szoktuk beleérteni, az valahogy "belsőbb". Bővebben erről olv. Spenglert.

2010. jan. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!