Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Olasz után könnyebb elkezdeni...

Olasz után könnyebb elkezdeni tanulni a franciát vagy fordítva?

Figyelt kérdés

Angolul beszélek. Kéne egy második idegen nyelv, az olaszra és a franciára gondoltam. Melyik után könnyebb a másik? Szívem szerint egyszerre tanulnám mindkettőt de az nehéz lenne. Még a portugálon is gondolkodtam...

Köszi a válaszokat!!



2014. aug. 18. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Én most tanulok franciául. Angolul és olaszul már tudok, úgyhogy csak így tudok válaszolni. Én rengeteg hasonlóságot találok, főleg olaszból de nagyon sok olyan szó is van, amit az angolok is használnak (francia eredetű szavak).

Szerintem nincs nagy különbség. A franciában nehezebb a kiejtés és a helyesírás, de persze idővel bele lehet jönni.

2014. aug. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És melyiket érdemes előbb tanulni? Könnyebb volt neked a francia az olasz után?
2014. aug. 18. 20:01
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én az olaszt akkor kezdtem tanulni, mikor már megalapozott francia tudással rendelkeztem. Így rendkívül gyorsan megy, míg egy barátom fordítva csinálta, és most nyög a francia miatt.

Az angolból is könnyebb az átmenet a francián keresztül.

2014. aug. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! :) És a német nyelvről ilyesmi vélemény?
2014. aug. 18. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!