Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet tanuljam...

Melyik nyelvet tanuljam Duolingo-n?

Figyelt kérdés

Az összes nyelv (kivéve a portugál) tetszik, amit lehet tanulni Duolingo. com-on. Legalább 3 nyelvet szeretnék tanulni, a kérdés tehát az, hogy melyikkel kezdjem, hogy a többi könnyebb legyen, pl hogy tanulom az olaszt, akkor utána a francia könnyebb, stb, ilyenek.


Előre is köszönök mindent!



2014. aug. 24. 15:09
 1/10 anonim válasza:

spanyol, portugál, francia, olasz mind újlatin nyelv...elvileg tehát sok hasonlóság van bennük


mely ország kultúrája tetszik? válaszd azt.

2014. aug. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Őszintén: az összes...:D

Annyira nem tudok dönteni...melyik nyelvet válasszam, hogy utána könnyű legyen egy másik?

2014. aug. 24. 16:43
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem, az én véleményem szerint(;

A legkönnyebb a spanyol, utána olasz, azután a francia,

franciában, sok spanyol és olasz rokonszó van.

Ha a spanyol, az olasz névelőket, elől járó szavakat megtanulod/mint az angolban to, for, in, hoz, hez, ban stb/



Ha ezeket megtanultad, akkor azok után nem lesz túl nehéz a francia sem.


Jó választást, jó tanulást!!!

2014. aug. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi!! :) lenne értelme egyszerre tanulni az olaszt + franciát vagy előbb az olaszt?
2014. aug. 24. 17:16
 5/10 anonim válasza:

1.vagyok


dönthetsz úgy is, hogy felírod cetlikre a nyelveket, majd beteszed egy kalapba és húzol 1-et


vagy az szerint, hogy mely nyelveket beszélik a legtöbben a világon. a sorrend spanyol, portugál, orosz, német, francia, olasz

2014. aug. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz az olasz és a francia tanulása egyszerre tanulása? (Angol felsőfok)
2014. aug. 24. 21:52
 7/10 anonim ***** válasza:

Írod (Angol felsőfok)van neked, akkor nem lesz nehéz a francia.

Olasz-francia párosítás, nem tudom mennyire lenne könnyű.

Én a franciára hajtok, bár imádom az olasz nyelvet is.

2014. aug. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
97%
A franciában több a furcsaság, a "tanuld-meg-és-kész" dolog, a kivétel és a nyelvtani rendszerbe oda nem illő dolog. De ezek apróságok, ha ezeken felül tudsz kerekedni, akkor nem lesz gond. Én olaszul is tudok, az olasz nekem jobban is tetszik, mint a francia, mert sokkal dallamosabb. A franciában nagyon tetszik a kiejtés, de pont ezt gyűlölöm is benne: ez a nyelv undorító, ha hétköznapi dolgokra használod (csevegés másokkal, stb.). Imádom a francia dalokat, verseket, de ha megnézek egy híradót franciául, elfog a hányinger és megbánom, hogy tanultam franciául xD az olasz viszont egy idő után olyan, mintha minden szó ugyanazt jelentené (mert nagyon kicsi betűkészletből építkezik a nyelv). A spanyolt pedig egyszerűen nem szeretem :) de az olasz gyorsabban fejleszthető, mint a francia, legalábbis az én tapasztalataim alapján :)
2014. aug. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek! :)))

Sok helyen olvastam, hogy angol utan a francia konnyu, de nekem nagyon neheznek tunik...

Es mi a helyzet azzal, hogy az olasz kozepfok utan mar baromi nehez?

2014. aug. 25. 09:05
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Tudom, már nagyon régi a kérdésed, de hátha jársz még errefelé...


Melyik nyelv mellett döntöttél elsőként, milyen sorrendben és hogyan haladsz?


Nekem is angolból van felsőfokúm, és a francia hangzása nagyon tetszik dalokban, versekben, viszont a hétköznapi beszédben, híradóban idegesít. Illetve számomra éppen a kiejtés elsajátítása okozott gondot.


Én éppen a héten kezdtem el a spanyolt. Egészen más világ. Nagyon tetszik, szeretem és érdekel is. :)

2018. jan. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!