Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha valaki születésétől 4 éves...

Ha valaki születésétől 4 éves koráig kint él Franciaországban, akkor az minden bizonnyal akcentus nélkül fogja beszélni a francia nyelvet?

Figyelt kérdés
2014. aug. 29. 01:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ha utána nem gyakorolja, akkor biztos hogy nem.

Ismerős van, aki gyerekkorában máshol élt külföldön, neki nem maradt meg a tudása, akcentusa is lett.

Más kislánynak meg anyanyelvi szinten beszéli mind a két nyelvet, akcentus nélkül, mert ő folyamatosan gyakorolta.

2014. aug. 29. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg Németországban a törökök jó részét, születésüktöl ott élnek, és még az iskoal végén sem tudnak akcentus nélkül és nyelvtanilag kicsit is helyesen németül. (Kivételek vannak, de a többségre ez a jellemzö)


Vagy sok magyarországon élö kisebbségi sem tudja a magyart akcentus nélkül beszélni, hiána él itt.

2014. aug. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, négy éves korig nem olyan sok idő.
2014. aug. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor mennyi ideig kellene ott élnie, hogy teljesen jól megtanuljon franciául?
2014. aug. 29. 18:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Legalább 8-10 éves korig, de úgy, hogy közben csak franciákkal van körülvéve, mret ha magyar környezeben van, akkor hiána él ott, attol nem tanulja meg a nyelvet, csak ha napi szinten használja is.
2014. aug. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt koráig. Ha gyerekként eljön, akkor annak a gyerekévnek a szintjéig fogja beszélni a nyelvet. Például ha 12 évesen eljön, nem fog ismerni egy csomó szót, amit az átlagos 12 évesek nem ismernek, csak az idősebbek.
2014. aug. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pont azt akartam írni amit az előző.


Lehet, hogy 8 évesen folyékonyan és akcentus nélkül beszél, de ha elmegy abból a környezetből és nem fejleszti a nyelvet, akkor megmarad ugyanazon a szinten - sőt felejtés lesz belőle.


Én még ahhoz a generációhoz tartozom akiknek oroszul kellett tanulni. Érettségi idején még tök jól beszéltem, utána nem volt alkalom gyakorolni, így már 5 évvel később megszólalni se tudtam.

2014. aug. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem a szülők anyanyelve vagy akcentusa a számottevő vagy fontos, hanem az, hogy hol jár/járt a gyerek iskolába.

Egy négyéves kisgyerek nagyon rövid idő alatt elfelejti még azt a keveset is, amit addig megtanult.

Ahogy előttem is írták, a szókincs lenne a lényeg, az pedig csak a korral és a tanulással gazdagszik.

Jó régen élek Franciaországban, és a probléma nem is annyira a francia hangsúly megszerzése, mint a magyar "elfelejtése" még ma is, különösen az első szótagra esö hangsúly miatt. Nagyon oda kell figyelnem még ma is.

A lányom viszont már itt született, itt is végezte az iskoláit, és bár remekül beszél - főleg ért - magyarul, a kiejtése francia. (Kivéve talán - és erre, fene tudja miért, különösen büszke vagyok -, rendesen ejti a franciák számára "kiejthetetlen" magyar "a" betűt, pl. a "mama" szóban...)

Egyik unokatestvéremmel (is) jöttünk ki, de ők hat év múlva hazamentek ötéves kisfiúkkal, aki ma már jóformán csak annyit tud, amennyit a magyar iskolában franciául megtanult. Azt is "szép" magyar akcentussal... :)

2014. aug. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!