Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Thai, indonéz vagy szuahéli...

Thai, indonéz vagy szuahéli nyelvet tanuljak?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért, de nagyon vonzanak az egzotikus nyelvek, és ezeket néztem ki. Angolul és olaszul felsőfokon beszélek. Légyszíves ne írjatok olyanokat, hogy német/orosz/kínai, stb mert tisztában vagyok a hasznosságukkal de én most valami egzotikus nyelvet szeretnék tanulni.


Még egy kérdés: Thaiföldön, Indonéziában vagy Kenyában/Tunéziában beszélik legkevésbé az angol nyelvet? Ez is fontos érv.


Köszi mindenkinek!!!! (:



2014. aug. 29. 09:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Kenyában elég jól beszélik, majdnem 100 évig brit gyarmat volt, Thaiföldön a turisták miatt elég elterjedt, Indonéziáról fogalmam sincs, Tunéziában viszont inkább a francia dominál.

Ha nem hasznosság alapján akarod tanulni akkor ez teljesen rajtad áll. Indonézia benn van a top10 legnépesebb országok közt, szóval talán azt.

2014. aug. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Amúgy Tunézia hogy jön ide? Ott arabul beszélnek.
2014. aug. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ilyen nyelveket tényleg csak akkor érdemes tanulni, ha ott szeretnél élni. Ez esetben pedig neked kell eldöntened, hogy melyik is ez a hely.
2014. aug. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

#2: Szerintem az Tanzánia akart lenni, már a szuahéli nyelvből kiindulva. :)

Tanzániában viszont egyik hivatalos nyelv az angol, elég sokan beszélik/megértik.

2014. aug. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Tanzániára gondoltam, bocsánat (:


Eléggé a thai felé húz a szívem, de azt hallottam, hogy tonális nyelv, mint a kínai. Ebből kiindulva talán nehéz lenne...

2014. aug. 29. 10:20
 6/16 anonim ***** válasza:
A thai könnyebb, mint a francia. Szóval menni fog, csak elsőre kicsit fura lesz.
2014. aug. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Könnyebb, mint a francia? Nem is gondoltam volna...(:
2014. aug. 29. 13:28
 8/16 anonim ***** válasza:

Valamiért kevertem 2 kérdést és azt hittem te beszélsz Franciául :D

Amúgy nem túl nehéz nyelv,de nem is a könnyűek közé tartozik. Inkább ilyen arany középút.

2014. aug. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Értem. Egyedül lehet tanulni valamelyiket?
2014. aug. 29. 14:16
 10/16 anonim ***** válasza:

Igazából olyat nem ismerek aki Indonézül tud. Olyat viszont igen aki Thaiföldön él évi 3-6hónapot és már az első 3hónapja után ragadt rá bőven.

Viszont minden nyelvet tudsz tanulni otthon, de ilyen esetekben sem árt időközönként egy magántanár.

Szerintem heti 1 vagy havi 1-4 óra tanárral azért nem ártana, úgy fix, hogy nem rögzül rosszul és a nehezebb részeken átlendít.

2014. aug. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!