Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van olyan magyar szó/kifejezés...

Van olyan magyar szó/kifejezés, ami szerintetek idegesítően hangzik?

Figyelt kérdés

Jó, ez nagyon hülye kérdés, de vannak olyan szavak és kifejezések, amiket ki nem állhatok. :D Nem a jelentésével van baj, hanem a hagnzásával, ahogy az emberek kimondják.


Számomra ilyenek:

- nagyon-nagyon: túlzások túlzása :D

- gyerkőc: a gyerekkel semmi baj, a kisfiúval, kislánnyal semmi baj, de ez a szó...

- lányka: úgyszintén, mint a "gyerkőc"-nél

- köröm: na ennek szerintem olyan gusztustalan hangzása van

- szakszerűen: ez csak azért, mert az egyik tanárom mindenre ezt a szót használta

- volt: nem az áram, hanem a létige, de ezzel csak akkor van bajom, ha nyávogósan és elnyújtottan mondják ki, és akkor úgy hangzik, hogy "vooooalt"


Ti hogy vagytok ezzel?


2014. szept. 5. 19:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen amikor összeül a csoport, akkor

"CSOPIFOGI" (csoportfoglalkozás) zajlik, de van "CSOPIVEZI" (csoportvezető) is minden CSOPIBAN...

2014. szept. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jujjj! xD
2014. szept. 5. 19:38
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az új divat: kari, fürcsi, uncsi és társai.
2014. szept. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
" Valszeg ", valószínűleg helyett, kiráz a hideg.
2014. szept. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a "bigyó" ilyen. Nagyon ritkán hallom ezt a szót, de találkoztam valakivel, aki minden 2. mondatába beletette.

Sőt még kombinálta is "bigyó izé", olyan is volt, hogy "ez olyan bigyó izé, amivel bigyózhatod a ..."

2014. szept. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
cucckombó, oksa, oksa-moksa, meg utálok minden ilyen szóismétlést amikor a második szó első betűjét megváltoztatják pl: ügyi-mügyi. egyebek: oki-kaki, naja, pöttöm (szerintem nagyon retardált), transzmisszió, kender, fasírt. ja meg a kircsi, rosál, krampusz.
2014. szept. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hülyét kapok a következő szavaktól:


nyalka; rühellem leírva látni, hogy "nyalka" legény, mindig a fagyi nyalása vagy a nyálka jut róla eszembe, egyszerűen végtelenül idiótán hangzó szókapcsolat, mindig elképzelem, hogy a nyalka huszár csöpög a nyáltól, vagy valamitől, amit rákentek vagy lenyalták



idült: ez a másik, amitől herótom van, erről meg mindig az "üdül" vagy "üdvözül" szavak jutnak eszembe, valahogy a bárgyú vidámság hangulatát árasztja számomra ez a szó. Ha meghallom, hogy "idült" betegség, elröhögöm magam, mert a Mr. Bean feje ugrik be.



Utálom az olyan nagyonnyelvújításkori szavakat, mint pl. az "átalány" meg "tértivevény". Vagy egyszerűen a "vény" szót. Értem én, hogy a "venni" igéből képzett főnév, de ez az -ány -ény képző az én fülemnek néha borzasztó hülyén hat.



Nagyon bután hangzik szerintem még az, amikor a vonatra azt mondják, hogy "zónázó". A "zónázni" miféle ige? Olyan, mint a szirénázni vagy hintázni? Mit csinál az, aki zónázik? Hívnák talán inkább ingázónak.

2014. szept. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
"helyet", amikor azt mondják h. heeelyet: foglalj heeeelyet.
2014. szept. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
applikáció. Nem hangzik okosabban, mint az alkalmazás! Mi a francért kell applikációnak hívni!!!
2014. szept. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok

Eszembe jutott még egy.

A 'csuszpájz'. Ezt édesanyám mondta egyszer a bolognai szószra, hirtelen még a víz is kivert a szó hallatán. Baromi irritálóan hangzik ez a szó számomra. :D

2014. szept. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!