Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Magyarul szokták a beékelődő...

Magyarul szokták a beékelődő megjegyzéseket emdash gondolatjelek közé ékelni, vagy az csak angolul szokásos és magyarul a vesszők vagy a zárójelek használata a helyes?

Figyelt kérdés

2014. szept. 15. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Szokták. Legalábbis én több helyen is olvastam már. :)
2014. szept. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
én is láttam már, csak nem tudom, hogy helyes-e?
2014. szept. 15. 20:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. :)
2014. szept. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szoktak, minden további - említésre érdemes gondolat - nélkül is. :)
2014. szept. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"A nagykötőjelnél és gondolatjelnél szélesebb em dash (—) karaktert az angol használja gondolatjel gyanánt. Magyar nyelvű dokumentumban használni tilos."


[link]

4.3. Kötőjelek, gondolatjel.

2014. szept. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 BringaManó ***** válasza:
Igen, én is éppen azt akartam mondani – az eddigiekel kb. összhangban –, hogy amire te gondolsz, az a gondolatjel, amely elvileg hosszabb (volt valamikor?), mint a nagykötőjel, de a gyakorlatban ugyanolyan hosszút használunk. Ehhez szinte mindig elegendő az en dash, az em dash túl hosszú volna (bár én már találkoztam olyan betűkészlettel, amelyben az en dash ugyanolyan hosszú volt, mint a kötőjel, és az em dash nézett ki „normálisan” gondolatjelként...).
2014. szept. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 BringaManó ***** válasza:
*eddigiekkel
2014. szept. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Magyarul is használjuk a gondolatjelet – nem kötőjelet! – közbevetésre, ahogy példa is mutatja. Nálunk ezeket mindig szóköz követi és előzi meg.


Az angol a hosszú kötőjelet használja—valami ilyen formán—és nincs előtte-utána szóköz, ami elsőre furcsa lehet, de ha belegondolunk, a karakter önmagában olyan széles, hogy nem szükséges a térközt további szóközökkel növelni. Ők így használják.


Továbbá félbeszakított mondatokra, ahol a magyar a hárompontot használja…


Az angol ugyanezt a széles kötőjelet—

2018. máj. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!