Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért van az hogy tudok...

Miért van az hogy tudok egyszerű mondatokat szerkeszteni angolul de ha ezt nekem mondják vissza (például egy angol anyanyelvű) nem értem meg. Ezt hogy lehet korrigálni?

Figyelt kérdés

2014. szept. 27. 16:32
 1/4 A kérdező kommentje:
Sürgős lenne!
2014. szept. 27. 16:39
 2/4 BlackHand ***** válasza:

Én tudok összetett mondatot is szerkeszteni angolul, de egy angol anyanyelvűtől bizony az egyszerű mondatok megértése is kihívás lehet, ha nem vagy hozzászokva ahhoz az akcentushoz, amit a koma használ.

Ezt csak úgy tudod fejleszteni - mármint a hallásértést -hogy iszonyat sok angol szöveget hallgatsz, hogy az agyad ráálljon. Nekem az angol/amerikai filmek angol felirattal jöttek be, így látod, hogy a leírt szó hogyan hangzik, mikor kiejtik. Ha felirat nélkül megérted, amit Chris Tucker mond a Csúcsformában 1-2-3-ban, akkor Amerikában is túléled.

Persze mindehez feltétel, hogy az alapvető nyelvtannal és az alapszavakkal tisztában kell lenni.

Aztán ki tudja, lehet hogy nálad valami más fog működni, nem vagyunk egyformák.

2014. szept. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez igaz de a Csúcsformábant láttam már magyarul is úgyhogy lehet hogy annyira nem is lesz gond hogy megértsem.Köszi.
2014. szept. 27. 20:10
 4/4 A kérdező kommentje:
És még annyi Hogy a Rush Hour(Csúcsformában) részeit be tudnád linkelni vagy letöltésre vagy nézésre mindegy.
2014. szept. 27. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!