Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy beszélnek angolul Japánba...

Hogy beszélnek angolul Japánban, Norvégiában, Oroszországban és a szláv országokban?

Figyelt kérdés

A szláv országok közül főleg Lengyelország, Szlovénia és Szlovákia érdekel.

Sok videó van ahol japán emberek angolul beszélnek. Ez azt jelenti, hogy ott jól beszélnek angolul?


Mi a helyzet Norvégiával és Oroszországgal? Köszönöm a válaszokat!



2014. okt. 5. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát..Japánok angoltudása igazából mindig is arról volt híres, hogy borzalmas :)

Szlovákok viszont eléggé jól tudnak. Kiejtésük egy kicsit fura, de az átlag magyar kiejtéstől jobb. Felvidéken élek.

2014. okt. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Többi országról vélemények?

2014. okt. 5. 18:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Norvégiában mindenki beszél angolul. Ez a népoktatás szerves része.(Ez a többi északi országra is igaz)

Japánok durva akcentussal beszélnek baromi nehéz megérteni őket(de amúgy az anyanyelvi angolokat is)

A lengyelek,szlovének,szlovákok között talán egy fokkal gyorsabban találkozol angolul tudókkal mind mi nálunk. De amúgy hasonló akcentussal beszélnek mind a magyarok, relative könnyen érthetőek szerintem. A horvátok szinte mind beszélik az angolt(legalábbis Isztrián és Dalmáciában.)

2014. okt. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Kini :)) ***** válasza:

Én szláv országok közül Szlovákiában, és Lengyelországban voltam csak, tehát Szlovéniáról egyelőre nincs sok infóm.

Tehát, Lengyelországban Zakopane és környékén voltam egy kis ideig, és eléggé nem tudtak ott az emberek angolul, de Krakkóban teljesen más volt a helyzet. Ott ahány emberrel megpróbáltam beszélgetni, mind egész normálisan tudtak reagálni angolul, nem volt az, hogy kézzel - lábban magyarázzon az ember. :D

Szlovákiában pedig ugyanaz a helyzet, mint Magyarországon kb. Inkább a fiatalabb generáció beszél angolul :)

2014. okt. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Erdekes, itt ahol en elek, a szlav-angol accentus leri messzirol. Hogy ugy mondjam, nagyon darabos.

Ennek ellenere, a magyar-angol accentust nem birjak eltalalni, tobb anyanyelvu mondja, hogy lagy, tiszta.

2014. okt. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A szlovákok valóban elég nyitott emberek, a fiatalok/fiatalabbak többsége jól beszél angolul, de másféle nyelvtudással is találkozni náluk. A lengyelekkel van inkább baj. Náluk fellelhető egy ilyen általános jelenség, hogy afféle közép-európai nagyhatalomnak képzelik magukat, és nem nagyon akarnak nyelvet tanulni. Tény, hogy iszonyat sokan vannak, külföldön is tömeges a diaszpóra. Idegennyelven tudókat főleg a határmentén találsz, meg a turisztikailag felkapottabb városokban, de az ország közepén, pl. Varsóban teljes csőd ilyen téren.
2014. okt. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyik sem olyan rosszul, mint a magyarok. Japánokat meg nem leszólni, múltkor meglepett a vonaton, hogy milyen jól beszélnek. Rengeteg pénzt és időt ölnek bele. Szorgalmasabb nép a mienknél. Szláv országokban meg előbb kezdik az oktatást. Itt meg már akkor, amikor szinte késő akcentus nélkül megtanulni.
2014. okt. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Lőrinc Kőrösi válasza:

Japánról nem tudok nyilatkozni, Norvégiában szerintem tudnak, Lengyelországot nem tudom, Oroszországról úgy tudom, hogy nem nagyon beszélnek.

Amit viszont tapasztaltam: Szlovákiában 1 eladók kívül senkivel nem sikerült angol nyelven kommunikálnom. Szlovéniában azonban más a helyzet: általában tudnak (ha nem, németül).

2019. júl. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!