Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van pár nyelv ami tetszik, de...

Van pár nyelv ami tetszik, de nem tudom eldönteni, hogy melyiket tanuljam. Melyik a leghasznosabb?

Figyelt kérdés

A "pár nyelv" sok nyelvet jelent. A nyelvérzékem nagyon jó, de eddig csak angol nyelvet beszélek. 15 éves fiú vagyok. A nyelvek:


- Arab

- Koreai

- Indonéz

- Hindi

- Török

- Orosz


Nagyon egzotikus nyelvek, de nekem ezek tetszenek. Ne ajánljátok légyszi a spanyolt, franciát, németet, stb-t, nekem ezek tetszenek. A szempontok: nehézség, hasznosság.


Köszönöm szépen! (-:



2014. okt. 13. 20:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Arab és orosz az ENSZ hivatalos nyelvei közé is tartozik, úgyhogy ezek a leghasznosabbak a listából. Európának talán több köze van az oroszokhoz mint az arabokhoz, és az orosz nyelv kifejezetten könnyű egyébként.
2014. okt. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%
Orosz. Egy cseppet sem egzotikus.
2014. okt. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
Szia megint!:D ezek közül mindenképp az orosz, ha a hasznossága érdekel, de ha hobbiból tanulnád, akkor bármelyikbe belevághatsz, de csak akkor, ha nagyon érdekel ezek közül valamelyik. Én egyébként elkezdtem az oroszt, kifejezetten unalmasnak találtam, meg amúgy is az én füleimnek valami hihetetlenül undorító hangzása van...de ez csak az én véleményem..hasznosságát tekintve szerintem a hindi és az indonéz az, ami abszolúte használhatatlan lenne itthon, hacsak később nem szeretnél menni önkénteskedni Indiába vagy Indonéziába..
2014. okt. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%

Hasznosságot tekintve:

Arab 10/7

Indonéz 10/1

Török 10/1

Koreai 10/1

Orosz 10/6

Hindi 10/1


Az 1 azert egy, mert nagyon keves helyen beszélik. Oroszul vagy arabul tobb helyen tudod magad megértetni.

Nehézségi sorrendnel gyakorlatilag mindegy, bar a torok es az orosz nyelvtan eleg nehézkes az elejen. Arabban meg ügye a hngzast nehez megkülönböztetni (indonezzel ugyanez a helyzet).


Es eezt nem csak a hasamra csapva irom, nemzetközi suliba járok, a felsorolt nyelveket mind hallottam mar az evfolyamtarsaimtol, beszelgettem veluk errol.

2014. okt. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
5%

Van pár ilyen topic a hasznossággal kapcsolatban, nézz ott is szét, írtak jó dolgokat. Én az oroszt tanulom, egyenlőre önszorgalomból.


Szerintem az oroszon kívül csak akkor van értelme a többiből vmelyiket tanulnod, ha földrészt váltasz. Van Mo-on néhány koreai cég, Indonézt nem tudok.

2014. okt. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Kini :)) ***** válasza:

Az arab szerintem abszolút hasznos, több országban is beszélik. Ha tetszik, szerintem megéri tanulni.

Koreai nem annyira...Tudom, hogy most nagy a Korea mánia, de maga a nyelv tanulása nem annyira hasznos. Csak 2 országban beszélik, plusz Kína egyes területein.

Indonéz. Hát...Nem nagyon értek hozzá, de szerintem ezt is csak 1 országban beszélik. Ha tetszik, persze tanuld, csak nem igazán hasznos.

Hindi - Közepesen hasznos, mert vannak nyelvek, amikkel diarendszert alkot (pl a pakisztáni urdu nyelv, meg a nepáli nyelv) Amúgy 180 millióan beszélik. Szerintem ezen is ellehet gondolkozni :)

Török - Szerintem ez is hasznos, ugyancsak azért, mert több nyelvvel is diarendszert alkot. (pl - azeri és türkmén nyelv) Amúgy a diarendszer azt jelenti, hogy 2 vagy több nyelv szinte teljesen megegyezik, minimális különbségek vannak benne.

Orosz - Nagyon hasznos, ezt ajánlom a legjobban. Én több mint egy éve tanulok oroszul, nagyon bejön, és hasznos is. a belorusz nyelvvel diarendszert alkot, bár ha szabad tippelnem, szerintem az ukrán, és ruszin nyelvvel is. És elég sok országban beszélik anyanyelvi szinten. pl: Kaukázusi országok, Balti országok, Néhány Közép - Ázsiai ország, Moldova, Ukrajna...Ezeken a területeken sok orosz él a mai napig. Ezen kívül, ha tudsz már oroszul, valamilyen szinten megérted a többi szláv nyelvet is. (nem 100% közel sem, de valamilyen szinten).


Üdv: egy másik nyelvmániás 15 éves :D

2014. okt. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utsó, köszi Neked is (-: A török, az orosz és az arab tehát szerinted a 3 fő...köszi!
2014. okt. 15. 18:19
 8/11 anonim válasza:
arab
2014. okt. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Orosz. :)
2014. okt. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Béluska2016 válasza:

Sziasztok, nyelvzsenik! :)

A "hasznoság"? Szerintem hasznos minden nyelv, hisz minden ember beszél legalább egy nyelvet. :) Szerintem abszulut hasznoságot nem lehet megálapítani, csak csoportokra bontva, összehasonlítani:

Ha munkát akarsz vele vállalni, itthon, vagy külföldön.

A munka összefügg a nyelvel (turisztikai ugyintéző, idegenvezető, szálloda recepciós), vagy csak vendégmunkás (mosogató, gyári munkás...)

Utazási céllal évente 1-2-re elmész nyaralni más-más országokba.

Vagy külföldön akarsz élni, letelepedni, házasodni?

Ezek értelmezése, megítélése, bonyolult, minden összefügg mindennel. Én azt mondom, ha nyaralgatni, dolgozgatni mész akkor az angol a leguniverzálisabb a világban. De ha kifejezetten szűk európára nézve jobb a német. Ha a cél a turizmus, főleg egzotikus országokba, munka vagy ott élés kapcsán, akkor a legjobb az ottani nyelv. Én az Indonézt javaslom (persze az angol mellett). Igaz, hogy "tiszta" indonéz csak a nagy elméletben és Indonéz általános iskolában létezik, a rengeteg sziget, őslakos népcsoport, és hódító népek miatt. De, ott 240 millióan beszélik, plusz könnyen ragad hozzá a Maláj ami ami még 30 millió, és egyéb "kis" szigetek mint Singapúr, Papua új Guiena, vagy Kelet Timor, stb... Nos fejlődő ipari és kereskedelmi térség, tehát egy külkeres, vámügyintéző, speditőr szakmához, egy Maláj kereskedelemmel foglalkozó cégnél is van esélyed itthon és külföldön is. Minden nagy vállalatnak ott vannak a gyárai, nem csak Kínában. Igaz, hogy általánosságban az angol a folyamat fő motorja, de helyiekkel, jobb a helyi nyelv, már csak a mosoly szempontjából is! Úgyhogy, tanuljunk!

2016. jún. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!