Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Figyelem, latinul tudók! Ezt,...

Samsung88 kérdése:

Figyelem, latinul tudók! Ezt, hogy mondanátok latinul?

Figyelt kérdés

Le kellene fordítani nekem ezt latinra: Szabadság hadserege. Valami ilyesminek kéne kijonnie, hogy "militia libertade" vagy "militia libertas", ha jol gondolom, de nem ismerem a ragozását.

Az online fordításoktól légyszi kíméljetek!

Köszi!



2014. okt. 17. 02:02
 1/5 BlackHand ***** válasza:

Exercitus libertatis.


A milícia és a hadsereg nem ugyanaz, már a latinoknál sem. :-)

(De ha nem hiszed, példa a latinból eredő mai nyelvek esetében: az olaszul a hadsereg az Esercito Italiano, spanyolul az Ejercito de Tierra, portugálul pedig Ejército Portugués.)

2014. okt. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

koszi BlackHand, es igazad van, elqrtam, a militia-val a nepi, civil fegyveres hadsereget akartam kifejezni, nem a hivatalosat. :) szoval ha pontositok, akkor "szabadsag nepi hadserege" igy hangzik latinul, hogy "militia libertatis"?

Koszonom!

2014. okt. 18. 07:04
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja, ezt viszont mar csak erdekesseg keppen irom le, hogy mi megyei kapitanysagunkra ki van irva meg ha jol emlekszem 3 nyelven, hogy rendorseg. Police, Polizei es Milicia.
2014. okt. 18. 07:06
 4/5 BlackHand ***** válasza:

Igen, a 'militia libertatis' nyelvtanilag helyes alak. :-)

És ha jól emlékszem, a hasonló "népi hadseregre" a régi magyarban a népfelkelés volt a helyes kifejezés - amit meg a szótár 'militia'-ként hoz egy az egyben - szóval jelentésileg is tökéletesnek tűnik. ;-)

2014. okt. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
minden vilagos, koszi :) bar az is erdekes, hogy a fordito meg "kampany"-nak forditotta a militiat. Latszik, mennyire hiteles... :D
2014. okt. 21. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!