Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Helyes ez németül? Vagy ti...

Helyes ez németül? Vagy ti hogy írnátok?

Figyelt kérdés

Mindig eszembe jut az a pár nap, mikor veled voltam. Szuper volt!


Mir hat diese paar Tage immer eingafallen, an denen ich mit dir war. War einfach super!


2014. nov. 12. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Ich erinnere mich immer an diese Tage als ich bei dir war.
2014. nov. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi, de ez nem ugyanaz.. Nem azt akarom mondani, hogy emlékszek rá (még jó, hogy emlékszek mert most volt 2 hete:D), azt akarom mondani, hogy mindig eszembe jut.

Illetve a bei az -nál-nél. Ezt arra is használják ha vele voltam? Mert nem nála voltam, hanem vele.

2014. nov. 12. 18:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Annyira nem rossz szerintem amit írtál.

Mir fallen diese paar Tagen immer ein, als ich mit dir war. Die waren super/toll/klasse.

2014. nov. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

nem okosokodni akarok, mert amúgy nem tudom annyira, csak fontos, hogy helyes legyen.. az als-ot nem csak mondat elején használják? (legalábbis amikor jelentésben) Mert eddig kötőszóként 2 mondatrész között csak "mint" jelentésben láttam. Meg a google-n néztem, hogy tagen, an denen.. szóval a google több találatot talált az an denen kifejezéssel, als-osat nem

2014. nov. 12. 20:46
 5/9 anonim ***** válasza:

Als ich kleines Kind war... ---> amikor kisgyerek voltam, ...

Legjobb tudomásom szerint használják így is

2014. nov. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mir hat diese paar Tage immer eingafallen, an denen ich mit dir war. War einfach super!

Mir hat diese paar Tage immer eingafallen, an denen ich mit dir war. War einfach super!

Nekem mindig eszembe jutott az a pár nap amelyeken veled voltam. Egyszerüen szuper volt.

ez nem az amit mondani akarsz

helyessen igy hangzik:

Mir fallen immer die paar Tage ein, an denen ich mit dir war. Es war super.

2014. nov. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ups! valami kétszer csuszott be.
2014. nov. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ich denke oft an die paar Tage, als ich mit dir war. Es war einfach super.


Az eingefallan már múlt, az ide azért nem jó és a paar Tage már többesszám, szóval az meg haben lenne, de ez meg ist-es Perfektben, szóval sind, de akkor meg azt jelentené, hogy nekem mindig eszembe juottak azok a napok...

2014. nov. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ich denke oft an die paar Tage, als ich mit dir war."


Gyakran gondolok arra a pár napra, amikor veled voltam.

2014. nov. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!